PS5. Czas na konsolę PlayStation 5

Artykuł sponsorowany
Piątek, 18 września 2020 (12:05)

Konsola PlayStation 4 wiodła prym przez 7 lat, teraz czas na nową, dziewiątą generację konsol. Przed Wami – PlayStation 5. PS5 można zamówić już w przedsprzedaży na mediaexpert.pl. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat nowego hitu od Sony.

Ile kosztuje PS5? Kiedy premiera?


Nie ma złudzeń, że premiera PlayStation 5 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych dat dla graczy na całym globie. Z każdym miesiącem poznawaliśmy nowe szczegóły dotyczące urządzenia: od wyglądu poprzez specyfikację po pierwsze tytuły gier. Na oficjalne informacje trzeba było jednak poczekać do prezentacji PlayStation 5 Showcase, podczas której ujawniono pozostałe szczegóły Jak już zapowiadano, premiera PlayStation 5 będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Sprzedaż PS5 ruszy w Polsce już 19 listopada

Do premiery PS5 zostało jeszcze kilka tygodni, jednakże przedsprzedaż już ruszyła. Nowa konsola Sony jest dostępna w dwóch wariantach: w wersji z napędem BluRay oraz bez niego. 

Cena PlayStation 5 zależy od wyboru danego urządzenia. PlayStation 5 z czytnikiem płyt można kupić w przedsprzedaży za 2 299 złotych, natomiast PlayStation 5 Digital jest dostępny w cenie 1849 złotych.

Jakie możliwości przynosi nowa konsola PS5?

W swojej najnowszej konsoli Sony postanowiło wykorzystać nowy procesor AMD Ryzen 2, który znacznie przyśpieszy wczytywanie się gier. W PS5 możemy również cieszyć się pamięcią VRAM GDDR o pojemności aż 16 gigabajtów. Na uwagę zasługuje również wielkość dysku SSD - 825 GB oraz wysoka przepustowość. Twórcy PS5 chwalą się również jeszcze lepszą, realistyczną grafiką, którą ma zapewniać nowy procesor graficzny. 

Jak mogliśmy przewidzieć, PlayStation 5 wspiera technologię Ray Tracing, czyli śledzenia promieni. Polega ona na generowaniu fotorealistycznych obrazów dzięki analizowaniu promieni trafiających do odbiorcy. To jednak nie wszystko, ponieważ konsole PS5 mają być wyposażone także w kontrolery nowej generacji - Dual Sense. Zapewniają one efekty Trigger, polegające na tym, że odczujemy różnicę przy wciskaniu poszczególnych przycisków.

Zamów konsolę już dziś! 


PlayStation 5 możesz zamówić na mediaexpert.pl tutaj. Dokonując zamówienia dziś, zyskujesz pewność dostawy w dniu premiery. Zagraj jako pierwszy i zanurz się w świecie interaktywnej rozrywki!

Artykuł pochodzi z kategorii: Ciekawostki