Ognisko koronawirusa po weselu w Bartoszycach. Zakażenie u 23 osób

Czwartek, 27 sierpnia 2020 (15:26)

Po weselu w Bartoszycach koronawirusem zakaziły się 23 osoby. Na Warmii i Mazurach odnotowano rekordowy dobowy przyrost zachorowań na Covid - w sumie 51 zakażeń - podały służby wojewody.

W powiecie bartoszyckim odnotowano 27 zakażeń. Spośród nich 23 osoby zakaziły się na weselu.

Miejscowy sanepid dociera do wszystkich kontaktów z uczestnikami wesela w Bartoszycach. Zakażeni to osoby w różnym wieku począwszy od dzieci aż po osoby starsze. Przechodzą zakażenie bezobjawowo. Przebywają w izolacji domowej - powiedział  rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Wyjaśnił, że sanepid dociera do osób z tak zwanych kontaktów, by skierować je na kwarantannę. Jaka będzie ostateczna liczba osób na razie nie wiadomo - dodał.

Wskazał, że policja wraz z inspekcją sanitarną kontroluje jak przestrzegane są aktualne obostrzenia. Dotyczy to komunikacji miejskiej, dyskotek czy domów weselnych.

Wśród 51 nowych przypadków są kolejne osoby po zakażeniu w gabinecie kosmetycznym w powiecie kętrzyńskim, gdzie na kwarantannę skierowano 90 osób. To również powracający z letniego wypoczynku: w kraju i zagranicą, w tym z Turcji.

Służby wojewody poinformowały także o śmierci osoby zakażonej na COVID. To 79-letnia mieszkanka Olsztyna, która zmarła w szpitalu w Grudziądzu. Miała choroby współistniejące. Jest ona 8. ofiarą śmiertelną koronawirusa na Warmii i Mazurach.

Na Warmii i Mazurach łącznie do tej pory odnotowano 835 zakażeń. Wyzdrowiało 366 osób.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Malwina Zaborowska