Niemowlę spało na dywanie, obok siedziała 3-latka. Pijani rodzice zamknęli w domu małe dzieci

Czwartek, 23 lipca 2020 (10:39)

3-letnia dziewczynka i jej 5 miesięczna siostra zostały zamknięte same w domu w Piszu w woj. warmińsko-mazurskim. Do mieszkania przez okno weszli policjanci i strażacy. Dzieci trafiły do szpitala. Jak się okazało, rodzice dziewczynek byli pijani.

W nocy policjanci z Pisza wspierani przez strażaków przez okno weszli do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. Z mieszkania dobiegał płacz dziecka, a mimo pukania drzwi nikt nie otwierał.

"Na podłodze w pokoju spała 5-miesięczna dziewczynka. Obok niej siedziała jej 3-letnia zapłakana siostra. Jak się okazało, dzieci były w mieszkaniu zupełnie same" - poinformowali policjanci.

Dodali, że rodzice dziewczynek wrócili do domu dopiero po kilku godzinach. Zarówno ojciec, jak i matka byli kompletnie pijani, mieli po 2 promile alkoholu w organizmie.

Policja na miejsce wezwała pogotowie ratunkowe, które oceniło stan zdrowia dziewczynek. W tym samym czasie do mieszkania przyjechała babcia dzieci, która przejęła nad nimi opiekę.

Funkcjonariusze dodali, że w domu panował bałagan, na stole stały butelki po alkoholu, a w słoikach były niedopałki po papierosach. 


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Joanna Potocka

RMF FM/PAP