Zostań w domu. Przygotuj z dzieckiem smocze jaja i bąbelkowe pisanki

Czwartek, 9 kwietnia 2020 (10:00)

Dziś proponujemy Wam kolejną porcję ozdób wielkanocnych, ale nie zapominamy też o aktywności fizycznej. Poćwiczymy sprawność stóp. W roli głównej podczas prac plastycznych będą oczywiście jajka.

Zając z filcu

Z arkuszy filcowych wytnijcie takie kształty jak na zdjęciu. Następnie zszyjcie części zajączka wkładając do środka trochę waty lub płatek kosmetyczny. Z połączeniem nitką dwóch elementów powinny poradzić sobie kilkuletnie dzieci, ale pamiętajcie by robiły to pod nadzorem osoby dorosłej. Mniejsze elementy przyklejcie mocnym klejem. Jeśli nie macie gotowych oczek, wyszyjcie je czarną nitką.

Jajka świecowe

Pomalujcie ugotowane jajka na jeden kolor farbkami. Następnie wyrysujcie na nich kredką świecową wzory i napisy.

Smocze jaja

Posmarujcie ugotowane jajka klejem i przymocujcie do nich cekiny lub konfetti. Jeśli nie macie gotowego konfetti możecie użyć dziurkacza i kolorowego papieru.

Woreczek

Ta zabawa może dostarczyć dużo radości tak dużym jak i małym. Jeśli nie macie gotowego woreczka, łatwo go przygotować zszywając dwa kawałki materiału i wypełniając je ryżem lub kaszą. Woreczek można nosić na głowie, wygrywa ten komu dłużej uda się poruszać, nie upuszczając go na ziemię. Świetną zabawą i pożytecznym ćwiczeniem jest przenoszenie woreczka stopą.

Bąbelkowe pisanki

Potrzebne będą: kartka, nożyczki, folia bąbelkowa i pędzelek. Na kartce rysujemy jajko. Folię tniemy na cienkie paseczki. Wypukłą część folii malujemy  farbą. Następnie odciskamy na kartce. Po wyschnięciu farby, jajko wycinamy.


Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Koronawirus - porady

Marlena Chudzio