Mieliśmy dla Was rowerowe gadżety!

Sobota, 6 lipca 2019 (08:42)
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2019 (13:45)

Tour de France to święto wszystkich kibiców kolarstwa! W 106. edycji Wielkiej Pętli rywalizuje dwóch Polaków: Michał Kwiatkowski (Team Ineos) i Łukasz Wiśniowski (CCC Team). Za zawodników trzymamy kciuki - a dla Was mieliśmy atrakcyjne rowerowe gadżety firmy Specialized!

Tour de France rozpoczął się 6 lipca w Brukseli, a zakończy się 28 lipca: w drodze do Paryża kolarze pokonają 3460 km.

Na czas tej trzytygodniowej imprezy proponowaliśmy Wam zabawę, w której do zdobycia były rowerowe gadżety firmy Specialized.

Co tydzień podczas trwania Tour de France rozdawaliśmy superzestaw obejmujący: koszulkę z nazwiskiem mistrza świata Petera Sagana, bidon, skarpety i czapeczkę!

W trzeciej odsłonie naszej zabawy prosiliśmy Was o odpowiedź na pytanie: 

Peter Sagan wygrywał klasyfikację sprinterską Tour de France 6 razy. Czy Twoim zdaniem jest to obecnie najlepszy sprinter na świecie? Podziel się z nami swoją opinią z krótkim uzasadnieniem!

Na Wasze odpowiedzi - przesłane za pośrednictwem poniższego formularza - czekaliśmy do 27 lipca do godziny 23:59. Zdaniem redakcyjnego jury najciekawszy był wpis pana Mateusza:

Cytat

Czy najlepszy? Na pewno najskuteczniejszy. Zawsze znajduje się w odpowiednim miejscu peletonu w końcówce etapów, wtedy też pokazuje, że jak nikt inny siąść na kole najmocniejszych rywali w fazie sprintu do mety i w tym nie ma sobie równych.


A w poprzednich odsłonach...

W drugiej odsłonie naszej zabawy, która rozegrała się w dniach 14-20 lipca, prosiliśmy Was, byście odpowiedzieli - z krótkim uzasadnieniem - na pytanie o to, który z etapów Tour de France zapamiętacie do końca życia?

Nasze redakcyjne jury zdecydowało się wyróżnić wpis Wojciecha:

Cytat

Ważne etapy: ’87 Piasecki liderem, ’93 Jaskuła wygrywa etap. Ale najważniejsze dla mnie wydarzenie: atak bandyty na Merckxa w ‘75, mistrz upada, nikt mu nie pomaga, a on wstaje i pomimo bólu kończy etap. Siły woli nie wyćwiczysz - z tym trzeba się urodzić.


Z kolei w pierwszej odsłonie naszej zabawy, która przypadła na dni 6-13 lipca, pytaliśmy Was o to, za co najbardziej cenicie Michała Kwiatkowskiego?

Decyzją naszego redakcyjnego jury wyróżniona została odpowiedź Artura:

Cytat

Michała Kwiatkowskiego cenię za jego upór i wytrwałość w dążeniu do celu, za to, że nigdy nie poddaje się, po kraksie wstaje i jedzie dalej. Wg mnie jest najlepszym polskim kolarzem z obecnie jeżdżących w Pro Tour.


Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Edyta Bieńczak

Monika Kamińska