Kaczyński: Decyzja TSUE - wstępna. Odwołamy się od niej

Piątek, 19 października 2018 (18:14)

"To wstępna decyzja TSUE i od tej wstępnej decyzji odwołamy się, tak, jak robią to inne państwa UE" - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński komentując postanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. Chce m.in. przywrócenia wysłanych na emeryturę sędziów.

My jesteśmy członkami Unii Europejskiej i będziemy przestrzegać prawa Unii Europejskiej - zapewnił prezes PiS. Ale będziemy oczywiście korzystali z naszych praw - mamy prawo do odwołania - zaznaczył. To jest wstępna decyzja - jednoosobowa decyzja wiceprezesa (TSUE - PAP); będziemy się od niej odwoływali - zapowiedział Kaczyński.

Będziemy robili wszystko to, co robią normalne, broniące swoich interesów państwa europejskie, ale w ramach prawa europejskiego i przy założeniu, że prawo europejskie jest obowiązujące wobec wszystkich państw, które są członkami Unii Europejskiej - mówił polityk podczas wiecu wyborczego PiS w Zamościu.

Myśmy podpisali traktaty i będziemy ich przestrzegać, ale - powtarzam - będziemy też bronić naszych interesów - oświadczył szef PiS.

(m)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska