Legia Warszawa - Arka Gdynia. Rozdaliśmy bilety na mecz Ekstraklasy

Czwartek, 27 września 2018 (16:55)

Przed nami 10. już kolejka piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. W piątkowy wieczór o punkty powalczą Legia Warszawa i Arka Gdynia. To będzie pierwsze spotkanie tych drużyn od lipcowego Superpucharu Polski.

Legioniści po słabym początku sezonu i zmianie trenera powoli wychodzą na prostą. Wygrali dwa ostatnie ligowe spotkania. Przed tygodniem wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica 4:1. Ograli także poznańskiego Lecha 1:0. Arka także zabrała punkty ekipie "Kolejorza" wygrywając w poprzedniej kolejce także 1:0.

Na wyjazdach Arkowcy nie radzą sobie jednak zbyt dobrze. W tym sezonie tylko raz wrócili do Gdyni z kompletem punktów. Pokonali 3:1 Wisłę Płock. Przegrywali choćby w Gliwicach czy Kielcach. Legia w Warszawie na razie jednak też nie zachwyca, bo bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki nie rzuca na kolana.

To będzie drugi w tym sezonie mecz tych drużyn przy Łazienkowskiej. W lipcu, jeszcze przed startem ligowych rozgrywek, Legia zmierzyła się z Arką w meczu o Superpuchar, a trofeum pojechało do Gdyni. Arka wygrała 3:2. W maju tego roku na PGE Narodowym w finale Pucharu Polski górą była Legia, która zwyciężyła 2:1. Wreszcie pod koniec marca w Gdyni w ligowym pojedynku Arka zwyciężyła 1:0. Będzie to zatem już czwarty w tym roku mecz obu drużyn.

Poprzednie okazały się bardzo interesujące. Legia w tabeli zajmuje jak na razie 4. miejsce z dwoma punktami straty do lidera. Arka jest 10., a na koncie ma siedem punktów mniej od Legii.

Mieliśmy dla Was podwójne wejściówki na mecz Legia Warszawa - Arka Gdynia.

Aby je zdobyć trzeba było wysłać maila na adres fakty@rmf.fm.

Nagrodzonym gratulujemy!

(ł)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Patryk Serwański