Brytyjski pedofil zatrzymany w Hiszpanii. Uczył dzieci angielskiego

Piątek, 27 lipca 2018 (11:31)

Hiszpańska żandarmeria (Guardia Civil) wraz z Europolem zatrzymała Brytyjczyka Davida Daniela Hayesa, poszukiwanego od trzech lat pedofila oskarżanego o gwałt i molestowanie seksualne nieletnich w Wielkiej Brytanii. Według BBC, był to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców z Wielkiej Brytanii.

Według komunikatu żandarmerii Hayes został aresztowany w środę w Grenadzie, na południu Hiszpanii, gdzie prawdopodobnie również molestował seksualnie dzieci, którym udzielał lekcji angielskiego.

O dalszych krokach w sprawie Brytyjczyka, nazywanego przez BBC jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii, który w swoim kraju jest oskarżony o gwałt na nieletnim oraz regularne wykorzystywanie seksualne, ma zadecydować ogólnokrajowy sąd Audiencia Nacional z siedzibą w Madrycie.

Hayes uciekł przed wymiarem sprawiedliwości w 2015 roku, gdy został wypuszczony za kaucją z aresztu i nie stawił się na rozprawę wyznaczoną w jego procesie. Od tego czasu na portalach społecznościowych oraz w mediach pojawiały się liczne apele o współpracę ze strony obywateli, by pomogli w odnalezieniu mężczyzny.

W ostatnim czasie hiszpańscy funkcjonariusze dostali informację o przypadku molestowania nieletnich w Grenadzie przez obywatela Wielkiej Brytanii i podejrzewali, że może chodzić o Hayesa, choć mężczyzna miał fałszywe dokumenty. Po kilkudniowej obserwacji pedofila aresztowano. 

(nm)

Artykuł pochodzi z kategorii: Świat