"W ramach akcji wybierzemy w głosowaniu internetowym budynki, które są najbardziej jaskrawymi przykładami patodeweloperki" - tymi słowami Stowarzyszenie "Ulepszamy Kraków!" zachęca do udziału w plebiscycie "ArchiBubel". W ramach akcji krakowianie oddadzą głos na największe architektoniczne buble. Na liście znalazło się 12 lokalizacji.

Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie "Ulepszamy Kraków!". Podczas poprzedniego etapu akcji można było zgłosić obiekt - budynek lub osiedle - zlokalizowany na terenie Krakowa i zbudowany w ciągu ostatnich pięciu lat.

Fatalna jakość współczesnej architektury

Cytat

Dużo inwestorów coraz śmielej przekracza kolejne granice, a miasto wypełnia wiele przytłaczających i niepasujących do otoczenia betonowych kloców. W luźnej formie chcemy zwrócić uwagę na poważny problem, jakim jest fatalna jakość współczesnej architektury, a zarazem dać mieszkańcom możliwości wypowiedzenia się, które inwestycje najbardziej im się nie podobają
- zachęcają organizatorzy do udziału w akcji.

Głosowanie od poniedziałku

Według Krzysztofa Kwarciaka, radnego dzielnicy Zwierzyniec i przewodniczącego Stowarzyszenia "Ulepszamy Kraków!", problemem są zbyt późno powstające plany zagospodarowania oraz polskie prawo budowlane. "Nawet w ewidentnych przypadkach - trudno doprowadzić do rozbiórki achibubla" - podkreśla.

Spośród zgłoszeń wybrano 12 obiektów, które zostaną ogłoszone w najbliższy poniedziałek. Od tego dnia będzie można głosować na stronie www.archibubel.pl.