​Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Leicester City 1:3 (1:3) w 5. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. "Lisy" awansowały na pierwsze miejsce w grupie C, ale mistrz Polski, który jest ostatni, ma do nich tylko dwa punkty straty.

Spotkanie szybko zaczęło się układać po myśli gospodarzy. W 11. minucie błąd defensywy Legii wykorzystał Zambijczyk Patson Daka. Był to piąty gol 23-letniego napastnika w fazie grupowej, a więcej od niego ma tylko Kameruńczyk Karl Toko Ekambi z Olympique Lyon - sześć.

Na 2:0 podwyższył w 21. minucie James Maddison, który popisał się technicznym strzałem, nie dając Cezaremu Miszcie żadnych szans.

Później jednak warszawianie zaczęli grać bardziej odważnie, a to się przełożyło na bramkę kontaktową w 27. minucie. Na listę strzelców wpisał się Serb Filip Mladenovic, który zdążył z dobitką po uderzeniu Mahira Emrelego z rzutu karnego. Strzał Azera z 11 metrów obronił duński bramkarz Kasper Schmeichel.

Legioniści przeprowadzali kolejne akcje, do przerwy oddali w sumie pięć celnych strzałów, ale drugiego gola nie zdobyli. Za to dwubramkową przewagę przywrócili podopieczni Brendana Rodgersa - w 33. minucie Nigeryjczyk Wilfred Ndidi pokonał Misztę uderzeniem głową.

W drugiej połowie wynik się już nie zmienił, a gospodarze kontrolowali przebieg spotkania.

To trzecia z rzędu porażka Legii w LE, jednak sytuacja w grupie ułożyła się tak, że podopieczni Marka Gołębiewskiego wciąż mają szansę na awans do fazy pucharowej LE. Warszawianie mają sześć punktów, a w ostatniej kolejce zagrają 9 grudnia u siebie ze Spartakiem Moskwa, który ma siedem "oczek". Tyle samo zgromadziło Napoli Piotra Zielińskiego, które w środę niespodziewanie przegrało w stolicy Rosji 1:2. Leicester City po czwartkowym zwycięstwie ma osiem punktów.

Drużyna z pierwszego miejsca (Legia już go na pewno nie zajmie) awansuje bezpośrednio do 1/8 finału LE. Zespół, który fazę grupową zakończy na drugiej pozycji, powalczy w barażu z jedną z ośmiu ekip, które zajmą trzecie lokaty w swoich grupach w Lidze Mistrzów.

Trzecie miejsce w grupie LE oznacza udział w fazie pucharowej Ligi Konferencji.