Cała sześcioosobowa rodzina z północy Włoch trafiła do szpitala z powodu Covid-19. Pięcioro rodzeństwa i ich matka posłuchali rady, by się nie zaszczepić. Udzielił jej zaufany monter i konserwator anten satelitarnych.

Hospitalizowani mieszkańcy miejscowości Longiano byli pacjentami miejscowego lekarza pierwszego kontaktu. Został on zawieszony w pełnieniu obowiązków, ponieważ odmówił zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Wymóg ten dotyczy pracowników służby zdrowia.

Według gazety "Corriere Romagna" to nie lekarz poradził rodzeństwu w wieku 60-70 lat i 90-letniej matce, by się nie szczepić.

Doradcą okazał się zaufany monter anten satelitarnych.
Podczas rozmowy w trakcie swej pracy przekonał całą rodzinę, by poczekała z zaszczepieniem się i wcześniej dowiedziała się więcej, jak rozwija się pandemia koronawirusa i jakie są efekty uboczne szczepionki.

Wkrótce potem cała rodzina zakaziła się. Stan jednej z sióstr, przebywającej na intensywnej terapii, jest ciężki; konieczna była intubacja.

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 80 procent ludności w wieku powyżej 12 lat.
Najnowszy bilans epidemii w kraju to 39 kolejnych zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby i ponad 3200 nowych przypadków zakażeń.