Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie zatrzymali 64-latka z gminy Mircze, który odpowie za znęcanie nad czterema psami. Zwierzęta trafiły do schroniska.

Policjanci z posterunku w Dołhobyczowie (lubelskie) ustalili, że na jednej z posesji w gminie Mircze przetrzymywane są psy w bardzo złych warunkach bytowych.

Jak się okazało, na posesji 64-latka przebywały cztery psy w prowizorycznych budach, przywiązane na krótkich uwięziach, które powodowały u nich cierpienie i stwarzały realne zagrożenie uduszenia się - przekazał w niedzielę oficer prasowy, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.


Zwierzęta zostały zabezpieczone w trakcie czynności przez policjantów i przekazane pod opiekę Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Mircze, a następnie trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Zamościu. Psy objęto opieką weterynaryjną.

64-letni mieszkaniec gminy Mircze został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Za znęcanie się nad zwierzętami według ustawy o ochronie zwierząt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.