Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi postępowanie w skarżyskich zakładach zbrojeniowych Mesko. Dotyczy ono inwestycji prowadzonych w latach 2015-2021

Śledztwo jest konsekwencją zawiadomienia złożonego na przełomie tego i ubiegłego roku przez ówczesny zarząd Mesko SA. Pierwotnie sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej. Ze względu na skomplikowany charakter postępowanie przejęła Prokuratura Regionalna w Krakowie.

Prowadzimy postępowanie, które zostało powierzone Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. Dotyczy ono inwestycji zaistniałych w tej spółce w okresie od 2015 do 2021 roku. Na tym etapie śledztwo jest prowadzone w sprawie. Żadnej osobie nie zostały przedstawione zarzuty - powiedziała w poniedziałek Katarzyna Duda, rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Prowadzimy czynności związane z zabezpieczaniem dokumentacji, przesłuchaniami wytypowanych osób w charakterze świadków - dodała.

Prokuratura bada sprawę dwóch śmiertelnych wypadków

Jednocześnie Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej prowadzi dwie sprawy dotyczące tragicznych wypadków, do których doszło w zakładzie.

Na początku września zginęła 41-letnia kobieta. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - eksplodowały materiały wybuchowe. Do wypadku doszło na tym samym wydziale zakładu, gdzie pięć miesięcy temu doszło do podobnego incydentu. W kwietniu wybuch ranił pracownicę, która zmarła w szpitalu.