Dwie osoby zostały ranne w pożarze po wybuchu butli z gazem w Wąchocku w województwie świętokrzyskim. Ogień pojawił się w domu jednorodzinnym.

Do eksplozji doszło podczas wymiany butli w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Towarowej w Wąchocku. Zawór jednej z nich był niedokręcony. Zapłon spowodowała iskra - takie były pierwsze ustalenia strażaków. 

W budynku podczas wybuchu przebywali kobieta i dwóch mężczyzn.Podczas wymiany butli z gazem propan-butan przy kuchence gazowej, doszło do niekontrolowanego wycieku gazu i wkrótce później zapłonu. Butlę wymieniała czterdziestokilkuletnia kobieta - powiedział Polskiej Agencji Prasowej bryg. Marcin Nyga, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Wszystkim udało się ewakuować z domu. W czasie ucieczki kobieta jednak doznała urazu pleców, a jej 28-letni syn ma poparzoną rękę i twarz. Obu tym osobom strażacy udzielili pomocy medycznej. 

Ogień objął parter i strych

Kiedy na miejsce dojechała straż pożarna, palił się już parter i strych budynku. Ogień udało się już ugasić. Prace na miejscu trwały do późnego popołudnia. 

Nadzór budowlany będzie musiał ustalić teraz, czy dom nadaje się do użytku.

Na miejsce pożaru przyjechał burmistrz Wąchocka Jarosław Samela. 

Mamy bowiem poważne wątpliwości, czy budynek nadaje się do ponownego zamieszkania. Niewykluczone, że mieszkańcom tego domu będzie potrzebna pomoc, czy zapewnienie jakiegoś lokum zastępczego - powiedział Marcin Nyga. 

W działaniach ratowniczych brało udział 9 zastępów straży pożarnej i 45 strażaków.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: