Od środy 7 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana w organizacji procesu szczepienia na PGE Narodowym - poinformował na swojej stronie internetowej Szpital Narodowy. Zmiana ma dotyczyć weryfikacji godziny, na którą została wpisana osoba zgłaszająca się na szczepienie.

"Obsługa punktu szczepień będzie weryfikować godzinę, na którą wpisana jest osoba zgłaszająca się na szczepienie i będzie ona kierowana do punktu rejestracji dokładnie o tej godzinie. Osoby, które pojawią się w punkcie szczepień przed wyznaczoną godziną będą proszone o pojawienie się o godzinie wskazanej w potwierdzeniu szczepienia" - podaje Szpital Narodowy.

W swoim komunikacie tłumaczy też, dlaczego zostaną wprowadzone zmiany. "Mimo zapewnienia obsługi na wszystkich stanowiskach w rejestracji oraz na dalszych etapach w punkcie szczepień, pojawiające się zbyt wcześnie osoby powodowały tworzenie się kolejek i niepotrzebny stres u osób, które przybyły na właściwą godzinę" - zaznaczono w komunikacie.

Kolejka do szczepienia

"Obsługa punktów szczepień jest zobowiązana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim oczekującym na szczepienie. Z jednej strony pilnuje zasad reżimu sanitarnego, zachowywania odstępów pomiędzy szczepionymi osobami czy obowiązku noszenia maseczek, a z drugiej stara się zapewnić, by proces szczepienia był płynny i komfortowy dla pacjentów" - tłumaczy szpital na PGE Narodowym.

"Punkt działa codziennie w godzinach od 8 do 20, a mimo to przed bramami PGE Narodowego przed godziną 8 potrafi się zgromadzić ponad 200-osobowa kolejka. Osoby przyjeżdżające na szczepienie pojawiają się z cztero-, a nawet sześciogodzinnym wyprzedzeniem" - twierdzi Szpital Narodowy.

"Od początku funkcjonowania punktu szczepień apelujemy, aby na szczepienie pojawiać się dokładnie o wyznaczonej godzinie. Gwarantujemy, że szczepionki nie zabraknie dla żadnej zapisanej na dany dzień osoby, a pojawienie się wcześniej nie sprawi, że szczepionkę przyjmie się przed wyznaczoną godziną. Wręcz przeciwnie, takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i w skrajnych przypadkach może powodować spowolnienie pracy punktu szczepień" - czytamy w komunikacie.