W wieku 53 lat zmarł Andrzej Rozmus. Informację o śmierci aktora przekazał Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Artysta był znany z występów w produkcjach takich jak: "Pierwsza miłość", "Stulecie Winnych" i "Ojciec Mateusz".

"Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia" - napisano w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. 

Pogrzeb Andrzeja Rozmusa odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach - Starych Panewnikach.

Andrzej Rozmus - kim był?

Andrzej Rozmus, rocznik 1967 już w dzieciństwie swoją przyszłość wiązał z aktorstwem. W jednym z wywiadów przyznał, iż właśnie ten zawód od zawsze bardzo go fascynował, chociaż wiązał się ze sporym ryzykiem. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku. Wcześniej współpracował m.in. z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. 

"Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach "Czerwone Zagłębie", "Bóg", "Na dnie", "Eugeniusz Bodo - czy mnie ktoś woła?", jego role filmowe, m.in. "Mrówy" w serialu "Wydział Zabójstw" - wspominają pracownicy teatru w facebookowym wpisie. 

Andrzej Rozmus wystąpił także w wielu polskich produkcjach, takich jak: "Stulecie Winnych", "Ojciec Mateusz", "Pierwsza Miłość", "Barwy szczęścia", "Zakochani po uszy", "Barwy szczęścia", a także filmie Patryka Vegi zatytułowanym "Polityka".