Nie działa aplikacja do nauki zdalnej Librus - informowaliście nas na Gorącą Linię RMF FM. Jak ustalił nasz reporter, problemy z logowaniem się na elektroniczny dziennik pojawiły się o poranku. Przed południem platforma działała bez większych zakłóceń.

Dzisiaj jest pierwszy dzień obowiązkowej nauki zdalnej dla uczniów klas od czwartek do ósmej w szkołach podstawowych. Uczniom w tym zadaniu miał pomagać system Librus, który jednak bardzo szybko się zawiesił. 

Ja teraz powinnam mieć angielski, a potem sprawdzian z fizyki, ale od 8 nie działa Librus i nie sądzę, aby zadziałał - pisała o poranku w mediach społecznościowych jedna z uczennic.

Wszystko wskazuje na to, że przed godz. 9 do dziennika chciało zalogować się tak dużo osób - wśród nich nauczyciele, uczniowie i ich rodzice - że system zaczął się zawieszać.

Po godz. 10 do systemu można się było zalogować, choć wciąż niektórzy zgłaszali problemy i opóźnienia. Jak wówczas informowali nas przedstawiciele platformy: "pełna wydolność ma wrócić niebawem". Dotyczyło to też innych systemów dla uczniów, w tym elektronicznego dziennika Vulcan dla szkół podstawowych.

Opracowanie: