Pani Ula dzięki wolontariuszom Szlachetnej Paczki zaczęła stawać na nogi. Uwierzyła w siebie, znalazła pracę, a kilka miesięcy później ją straciła. Przez pandemię. Rodzinom dotkniętym m.in. skutkami COVID-19 chce w tym roku pomóc Szlachetna Paczka. By tego dokonać potrzebni są jednak wolontariusze, a ich wciąż brakuje - na terenie całego kraju. To ostatni moment, by zostać jednym z nich: https://www.szlachetnapaczka.pl/.

Powinniśmy mieć już 12 tysięcy osób na pokładzie, które zaczynają odwiedzać rodziny - mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wciąż jednak brakuje ponad 3 tysięcy chętnych do udziału w wolontariacie i pomocy tym, którzy w tym roku mieli mniej szczęścia.

Pilnie potrzebni wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Zgłoś się na: https://www.szlachetnapaczka.pl/.

Szlachetna Paczka potrzebna bardziej niż kiedykolwiek

Gdy pani Ula zadzwoniła do swojej wolontariuszki, długo słychać było tylko płacz. Kobieta w końcu uwierzyła, że los jej rodziny może się odmienić. Dzięki pracy mogła w pełni pokryć koszty związane z leczeniem i rehabilitacją niepełnosprawnego syna. Najgorsze, że nie wiem, jak teraz poradzę sobie z Karolem. A już wszystko zaczęło być po dobrej myśli - mówi do słuchawki, tłumiąc łzy.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w wyniku pandemii 25 proc. Polaków boryka się z utratą pracy bądź źródła zarobku albo ma w swojej najbliższej rodzinie kogoś, kogo spotkał ten problem.

Kryzys ten niewątpliwie spowoduje wzrost bezrobocia i ubóstwa - analizuje prof. Ryszard Szarfenberg z Uniwersytetu Warszawskiego. Wiemy, że zatrudnienie już spadło o około 150 tys. - to jest bardzo dużo, a ubóstwo jest dość mocno powiązane z bezrobociem - dodaje.

Szlachetna Paczka będzie w tym roku potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i zostań wolontariuszem. Liczy się każde zgłoszenie!

Wolontariusze są niezbędni

Pandemia dotknęła nas wszystkich, ale najbardziej uderzyła w grupy i tak już wykluczone społecznie oraz najmniej uprzywilejowane. By dotrzeć do nich z pomocą, Szlachetna Paczka potrzebuje wolontariuszy. To oni znajdują rodziny w potrzebie, poznają ich - często poruszające - historie, dbają o dopasowanie odpowiedniego wsparcia, a także dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji. Wolontariusze działają w całej Polsce - w dużych i średnich miastach, w małych miejscowościach, na wsi. Bez nich tysiące rodzin i dzieci mogą zostać bez pomocy, a w tym wyjątkowo trudnym roku wiele z nich potrzebuje wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Organizatorzy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości - siostrzanego programu wspierającego dzieci, które borykają się z niskim poczuciem własnej wartości - dokładają wszelkich starań, by oba programy społeczne były organizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wypracowane rozwiązania opiniuje ekspert z zakresu wirusologii, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, który wspiera organizację w przygotowaniach do edycji innych niż zwykle.

Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/ i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.

Liczy się każde zgłoszenie! To jedno życie więcej zmienione na lepsze.