Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym deszczu i burzach w woj. zachodniopomorskim. Wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się również w okolicach Kujaw, Śląska i Opolszczyzny. Słońce z niewielkimi zachmurzeniem prognozowane jest jedynie w okolicach Rzeszowa, Lublina i Białegostoku.

Synoptycy przewidują wystąpienie w województwie zachodniopomorskim burz i opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów może wynieść lokalnie do 35 mm - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognozy, burze pojawią się nie tylko w okolicach województwa zachodniopomorskiego, ale także w pasie od Pomorza przez Kujawy po Śląsk i Opolszczyznę. W ich trakcie możliwe porywy wiatru do 70-80 km/h, opady deszczu do 15-20 mm - przewidują synoptycy. IMGW w komunikacie wspomina także o możliwości wystąpienia niewielkiego gradu. 

Na zachodzie kraju termometry pokażą od 16°C do 21°C. Na pozostałym obszarze kraju synoptycy prognozują temperaturę wynoszącą od 22°C do 26°C. 

Prognoza pogody - jak będzie w sobotę i niedzielę?


Sobota już w całym kraju zapowiada się pochmurnie i z opadami deszczu. Przejaśnień można spodziewać się jedynie na Podlasiu.

Termometry pokażą od 14°Cw rejonie Zielonej Góry, przez 16°C-18°C w centrum kraju, do 24 kreski powyżej zera w rejonie Białegostoku i Olsztyna.

W niedzielę temperatura spadnie. Najchłodniej będzie w rejonie Zielonej Góry - zaledwie 10°C. Najwyższą temperaturę - 19 kresek powyżej zera - pokażą termometry w rejonie Gdańska, Olsztyna i Białegostoku. W całym kraju będzie padał deszcz.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni