Powiększa się ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie koło Grodkowa na Opolszczyźnie. Zakaziło się tam już nie 76, a aż 106 osób.

Według komunikatu wojewody opolskiego, w niedzielę w województwie potwierdzono 84 przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich są nowe przypadki zakażeń w Domu Pomocy Społecznej Jędrzejów."W DPS Jędrzejów przebywa 85 pensjonariuszy, 82 pensjonariuszy uzyskało dodatni wynik testu na obecność koronawirusa, jeden z pacjentów ma wynik ujemny, 2 niejednoznaczne. Obecnie 5 pensjonariuszy przebywa w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. 24 pracowników placówki uzyskało wynik dodatni, 37 ujemny, 2 niejednoznaczny. Pacjenci z niejednoznacznym wynikiem testu, będą mieli powtarzane badanie za 3 dni. Wojewoda Opolski monitoruje sytuację, pozostaje w kontakcie z dyrekcją placówki oraz organem prowadzącym ww. jednostkę" - poinformowały służby wojewody.Nowe informacje o ognisku koronawirusa w Wielkiej Wsi

Koronawirus pojawił się również w Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, w powiecie wolsztyńskim. Tam zakażenie potwierdzono łącznie u 75 osób pracowników oraz pensjonariuszy.

W ośrodku znajdują się nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież.

Stan większości chorych osób jest stabilny - sześć osób hospitalizowano z uwagi na ciężki przebieg zakażenia.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znów duży przyrost nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Ponad 64 tys. osób wyzdrowiało [NOWE DANE]