Dobre wieści płyną dziś z Łodzi. Rzeczniczka wojewody łódzkiego poinformowała, że trzy kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem, wyzdrowiały. Łącznie na dzień 1 kwietnia w Polsce wyzdrowiało 47 osób. Tę informację potwierdził w rozmowie z Onetem Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Trzy kolejne osoby, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały dwa wyniki ujemne i są zdrowe - poinformowała Dagmara Zalewska, rzeczniczka wojewody łódzkiego.

To jedna młoda kobieta, jeden mężczyzna w średnim wieku i jedna kobieta w starszym wieku. Mamy 17 osób, które wyzdrowiały - dodał.

Wyleczeni w innych regionach Polski

Ostródzki szpital opuścił młody mężczyzna, który był zakażony i wyzdrowiał - poinformował wczoraj rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Wcześniej tą samą lecznicę po wyzdrowieniu opuściła 43-lata, która również była zakażona. Obie osoby, które już wyzdrowiały i opuściły ostródzki szpital, przyjechały do Polski na początku marca z Niemiec - tym samym autokarem, w którym podróżował tzw. pacjent zero. Podobnych, dobrych informacji w ostatnich dniach było więcej.

W poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, jak i służby prasowe wojewody, poinformowały o pierwszych pięciu przypadkach ozdrowienia w województwie. Wszystkich ozdrowieńców wykazała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie. Tego samego dnia, jak podaje Onet, szpital w Krakowie opuścił poseł PiS Edward Siarka.

W ubiegły piątek informowaliśmy Was, że pierwszy zarażony koronawirusem pacjent ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie został w piątek wypisany do domu.


Wcześniej dotarła do nas wiadomość o pięciu osobach z województwa lubuskiego, które są już zdrowe. Wśród nich jest mieszkanka powiatu kozienickiego. W ubiegły czwartek opuściła szpital zakaźny w Puławach. Została wypisana do domu po wykonaniu podwójnych testów. 

Dwie pierwsze osoby pochodzące z Podkarpacia, które zakaziły się koronawirusem, również zdrowe wróciły już do domu. To małżeństwo z Łańcuta - pani Wiesława i pan Waldemar.

W poprzednim tygodniu z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu został wypisany 66-letni mężczyzna. Był leczony przez 12 dni. Testy wykazały, że nie jest już zakażony koronawirusem. Rzeczniczka szpitala podkreślała, że mimo iż mężczyzna był w grupie ryzyka, to choroba przebiegała u niego łagodnie.

W ostatnich dniach w Śląskiem wyzdrowiało sześć osób. Wśród nich jest jeden z pacjentów Szpitala Powiatowego w Zawierciu, który był zakażony koronawirusem. W komunikacie szpitala czytamy: Powtórne badanie u jednego z pierwszych pacjentów, który trafił na oddział zakaźny naszego szpitala, nie wykazało już obecności wirusa w organizmie. Zdrowe są też - według portalu Onet - 8-latka i jej matka, które przebywały w szpitalu w Cieszynie. 

Z kolei 22 marca ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wypisano dwie osoby, które w ubiegłym tygodniu zostały przyjęte na oddział zakaźny w wyniku zakażenia koronawirusem.

Przypomnijmy, że szpital 20 marca opuścił polski pacjent "zero". 66-latek przebywał na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Spędził w lecznicy ponad dwa tygodnie. Tuż po wyjściu ze szpitala w rozmowie z dziennikarzami przyznał: W tej chwili chcę mieć spokój. Jestem szczęśliwy, bo wychodzę na nogach. Jestem całkowicie zdrowym człowiekiem. (...) Dostałem dar życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matura w czasie epidemii koronawirusa. Uczniowie apelują do rządu: Nie wiemy, na czym stoimy