Austria zaostrza walkę z epidemią koronawirusa. Od środy wejdzie w życie obowiązek noszenia masek w trakcie robienia zakupów w supermarketach. Mają być dostępne przy wejściach do marketów. W Austrii jest 9125 zakażonych koronawirusem. W wyniku choroby zmarło dotychczas 108 osób.

Od środy przy wejściach do supermarketów w Austrii będą wystawione maski ochronne. Maskę będzie musiał założyć każdy, kto będzie chciał zrobić zakupy. To kolejny krok w walce z epidemią koronawirusa w tym kraju.

Kanclerz Sebastian Kurz podziękował Austriakom, że stosują się do ograniczeń. To jest maraton - stwierdził i dodał, że każdy, kto przestrzega obostrzeń ratuje tym samym ludzkie życia.

Austriackie władze postanowiły wprowadzić dodatkowe regulacje, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19: hotelarze zamkną swoje obiekty dla turystów, a w miejscach publicznych - w tym sklepach - obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek ochronnych.

Tymczasem polski minister zdrowia Łukasz Szumowski uważa, że w tej chwili skala zachorowań w Polsce nie jest tak duża, by rekomendować noszenie masek przez zwykłych obywateli.

W momencie gdy transmisja pozioma zacznie być coraz częstsza, wtedy zasadne będzie chronienie innych przed sobą, gdybyśmy my byli przypadkiem zarażeni - powiedział na konferencji prasowej.