David Moyes wraca na stanowisko trenera drużyny West Ham United, której bramkarzem jest Łukasz Fabiański. Szkot zastąpił zwolnionego Chilijczyka Manuela Pellegriniego.

David Moyes /NEIL HALL /PAP/EPA

W sezonie 2017/18 Moyes uchronił drużynę przed spadkiem z Premier League i teraz będzie miał podobne zadanie.

Po sobotniej porażce u siebie z Leicester City 1:2 klub rozstał się z Pellegrinim, który pracował z "Młotami" od połowy 2018 roku. Wówczas zastąpił właśnie Moyesa, któremu skończył się kontrakt z klubem.

Fantastycznie jest wrócić. To wspaniałe uczucie być w domu. Tęskniłem za tym klubem, więc nie mogę się doczekać, żeby zacząć - przyznał Moyes.

W sobotnim meczu z Leicester City Łukasz Fabiański obronił rzut karny (podyktowany po jego faulu), ale to nie ustrzegło "Młotów" od porażki z wiceliderem Premier League. Po 20 kolejkach są na 17. pozycji i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Polak wystąpił w meczu Premier League po raz pierwszy po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

West Ham ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz - z Liverpoolem.