Zarząd powiatu zawierciańskiego ogłosił żałobę we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w powiecie. W ten sposób uczniowie i nauczyciele ucczą pamięć trzech 19-latków z Kroczyc, którzy w poniedziałek zginęli w wypadku w Zawierciu.

19-latkowie uczyli się w Zespole Szkół im. gen. Józefa Bema w Zawierciu. W drodze powrotnej ze szkoły samochód, którym jechali, zderzył się z cysterną. Uczniowie zginęli na miejscu. 

Żałoba ogłoszona w szkołach ponadpodstawowych powiatu zawierciańskiego rozpoczęła się we wtorek i potrwa do południa w piątek 8 listopada. "W tym czasie odwołane zostaną wszelkie imprezy publiczne o charakterze kulturalnym, rozrywkowym" - podało starostwo. Na znak żałoby na budynkach szkół wywieszono flagi z kirem.

Jak doszło do wypadku?


Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek po południu na ulicy Skarżyckiej w Zawierciu. Seat leon, którym jechali młodzi ludzie, zderzył się na łuku drogi z cysterną. Prawdopodobnie prowadzone przez 19-latka auto wpadło w poślizg i znalazło się na przeciwnym pasie ruchu. Kierowca cysterny był trzeźwy.

Prowadzone przez prokuratora śledztwo wyjaśni przyczynę i okoliczności tego tragicznego wypadku - poinformował oficer prasowy policji w Zawierciu nadkom. Andrzej Świeboda.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.