W miniony weekend w Krynicy-Zdroju odbyła się górska edycja Spartan Race - popularnego biegu z przeszkodami. Zawodnicy RMF4RT Gladiators zdobyli podium na każdym z trzech rozgrywanych dystansów.

Spartan Race to największa seria biegów przeszkodowych na świecie. Zawodnicy, oprócz zmagań w trudnym, górskim terenie, muszą pokonać kilkadziesiąt przeszkód, które napotykają na swej drodze. Wśród nich znalazły się, m.in. pętle z obciążeniem, ściany, rzut włócznią czy zasieki. Przez cały weekend w Krynicy-Zdroju odbywały się biegi na trzech dystansach: ponad 50-kilometrowy dystans Ultra, licząca 13-kilometrów trasa Super oraz Sprint o długości 5 kilometrów. Nie zabrakło też dystansów dla dzieci i młodzieży.

Impreza rozpoczęła się w sobotni poranek, gdzie na starcie stanęli zawodnicy walczący w Ultra, który był zdecydowanie najdłuższym i najtrudniejszym dystansem. Oprócz ponad 50 kilometrów do pokonania, na zawodników czekało aż 60 przeszkód. Całość trasy należało pokonać w maksymalnie 15 godzin.

Na tym wymagającym dystansie nie zabrakło zawodników RMF4RT Gladiators. Dwójka z nich sięgnęła po miejsca na podium. Marcin Ćwirzeń zajął 2. pozycję w kategorii wiekowej 30-34 lata. Na 3. pozycji wśród kobiet w Age Group uplasowała się Adriana Kolasa.

Zupełnie nie spodziewałem się tak dobrego rezultatu. Przed startem moim celem była pierwsza dziesiątka. Piękno tego sportu polega jednak na jego nieprzewidywalności. Dałem z siebie wszystko i to zaprocentowało świetną pozycją. Jestem bardzo szczęśliwy, tym bardziej, że trasa Ultra była niezmiernie trudna. Takiej ilości podbiegów się nie spodziewałem. Każdy z zawodników zostawił tu kawał zdrowia, ale widoki na trasie rekompensują trud. Gratulacje dla organizatorów, bo zrobili naprawdę świetny event. Już nie mogę doczekać się kolejnego Spartan Race - mówił na mecie Ćwirzeń.

W niedzielę rozegrano straty na ponad 13-kilometrowym dystansie Super oraz Sprint, który liczył 5 km. Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy był żar lejący się z nieba, który w połączeniu ze stromą, górską trasą stanowił dla wszystkich nie lada wyzwanie. Po podwójne podium sięgnął zawodnik RMF4RT Gladiators, Łukasz Lorenc, który wygrał kategorię wiekową 40-44 lata na obu dystansach. Zwycięstwo w Age Group zdobyła również Gladiatorka Renata Piłat.

Dałem z siebie wszystko. Od początku moim celem było zwycięstwo i to się udało podwójnie! Ogromnie mnie to cieszy, zwłaszcza, że teren był bardzo trudny. Na trasie miałem kilka kryzysów, ale udało mi się je przezwyciężyć i cały czas utrzymywać równe tempo. Dobrze czuję się w biegach górskich i moje doświadczenie tu zaprocentowało. Zarówno w Sprincie jaki i Super pokonałem wszystkie przeszkody, więc obyło się bez karnych burpees - mówi Łukasz Lorenc.