Reprezentacja Polski w trzecim meczu eliminacyjnym do Euro 2020 pokonała w Skopje Macedonię Północną 1:0. Bramką na wagę zwycięstwa strzelił w 47. minucie wprowadzony po przerwie Krzysztof Piątek. To trzecia wygrana biało-czerwonych w tych eliminacjach. Podopieczni Jerzego Brzęczka z kompletem punktów prowadzą w grupie G.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

94'

Koniec meczu! Polska wygrywa z Macedonią Północną 1:0 i z kompletem punktów prowadzi w grupie G. W poniedziałek biało-czerwoni zmierzą się z Izraelem.

90'

Zmiana w polskiej reprezentacji. Boisko opuszcza Mateusz Klich, a w jego miejsce wchodzi Jacek Góralski.

89'

Groźna sytuacja dla Macedonii. Zza pola karnego uderzył Elif Elmas, ale jego strzał został zablokowany. Chwilę później swoich sił spróbował zza "16" Trajkovski, ale futbolówkę pewnie złapał Fabiański.

86'

Czerwona kartka dla piłkarza gospodarzy! Bardzo dobrze z piłką obrócił się Robert Lewandowski i od tyłu faulował go Visar Musliu. Obejrzał żółtą kartkę, a że dostał już wcześniej upomnienie, to musiał opuścić boisko.

84'

Ostatnia zmiana w drużynie Macdonii. Boisko opuszcza Goran Pandev, a na placu gry pojawia się Ferhan Hasani.

83'

Dośrodkowanie Macedonii z rzutu wolnego, ale piłkę wybijają Polacy.

78'

Coraz większa przewaga Macedonii. Polacy bronią się na własnej połowie.

75'

Bardzo groźna sytuacja Macedonii. piłkę z prawej strony przejął Nestorovski, uderzył w kierunku dalszego słupka, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Fabiański. Piłkę próbował dobijać jeszcze Alioski, ale uderzył bardzo niecelnie.

74'

Zmiana w Macedonii. Boisko opuścił Stefan Ristovwki, a w jego miejsce pojawił się Arijan Ademi.

73'

Dobry fragment gry Macedonii, Polska zmuszona do obrony na własnej połowie,

70'

Druga zmiana w polskim zespole. Plac gry opuszcza Kamil Grosicki, a w jego miejsce wchodzi Maciej Rybus.

64'

Dobry moment gry Polaków. Indywidualna akcja Grosickiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

63'

Bardzo dobra akcja Polaków. Piątek zagrał głową do Kędziory, ten odegrał do Klicha, zawodnik dośrodkował w pole karne, piłkę uderzył Grosicki, ale futbolówka poleciała ponad bramką.

62'

Pierwsza zmiana w drużynie Macedonii. Boisko opuszcza Boban Nikolov, a w jego miejsce pojawia się Aleksandar Trajkovski.

59'

Kolejna akcja gospodarzy. Elmas podał do Ristovskiego, ten uderzył zza pola karnego, ale futbolówka poleciała ponad bramką.

57'

Dobra akcja Macedonii. Z prawej strony dośrodkował Stefan Ristovski, ale piłkę dobrze wybił Kamil Glik.

55'

Polacy wyraźnie uspokoili grę po strzeleniu bramki. Macedonia próbuje odpowiedzieć, ale gospodarze nie mogą znaleźć sposobu na sforsowanie polskiej defensywy.

47'

Bramka dla Polski! Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Grosicki, nieudolnie wybijał ją Alioski, przewrotką uderzył Krzysztof Piątek, piłkę jeszcze próbował dosięgnąć Robert Lewandowski i Kamil Glik, ale futbolówka spokojnie wtoczyła się do bramki.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Polska z jedną zmianą w składzie: za Przemysława Frankowskiego na boisku pojawił się Krzysztof Piątek.

Przerwa

45'

Koniec pierwszej połowy. Na stadionie w Skopje Polska remisuje z Macedonią Północną 0:0.

42'

Druga żółta kartka dla Polaków. Upomnienie znowu ogląda obrońca - tym razem za faul na Goranie Pandevie ukarany został Jan Bednarek.

41'

Dobra akcja Nestorovskiego z Pandevem, kapitan Macedonii oddał strzał, ale ten został zablokowany.

40'

Kolejna akcja lewą stroną Macedonii. Dośrodkowywał Alioski, piłkę jeszcze dotknął Kędziora i podanie pewnie złapał Fabiański.

38'

Dynamiczna akcja Polaków, Zieliński wymienił piłkę z Grosickim, ta trafiła do Lewandowskiego, potem spadła pod nogi Kędziory, ale jego strzał był bardzo niecelny. Dalej 0:0.

37'

Dużo walki w środku pola, żadna z drużyn nie osiąga zdecydowanej przewagi.

28'

Żółtą kartką ukarany Kamil Glik.

27'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Grosickiego, piłkę uderzył głową Kamil Glik, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

25'

Akcja prawą stroną Polaków, dośrodkował Frankowski, piłkę odbił ręką Alioski i sędzia odgwizdał rzut wolny.

23'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Alioskiego, ale piłkę wyłapuje Fabiański.

19'

Dośrodkowanie z prawej strony Przemysława Frankowskiego, w pole karne wbiegał Kamil Grosicki, ale Polak był na spalonym.

15'

Akcja lewą stroną Ezgana Alioskiego, ale jego dwa dośrodkowania nie przełożyły się na strzały Macedończyków. Pierwsze złapał Fabiański, z drugim poradzili sobie polscy obrońcy.

13'

Pierwsza kontrowersja. Piłkę do Lewandowskiego zagrał Zieliński na 20. metr przed bramką, polski kapitan był przytrzymywany i nie przejął piłki, ale włoski sędzia nie odgwizdał faulu.

8'

Pierwsza akcja Polaków. Robert Lewandowski zagrał do Kamila Grosickiego, ten wpadł w pole karne, próbował zagrać do Lewandowskiego, ale piłkę na rzut rożny wybił Egzon Bejtulai.

5'

Pierwsza bardzo dobra akcja Macedonii. Piłkę do Elifa Elmasa zagrał Goran Pandev, ten uderzył na bramkę, niepewnie interweniował Łukasz Fabiański i Jan Bednarek musiał wybijać piłkę na rzut rożny. Po chwili głową strzelał Ilija Nestorovski, ale uderzył obok ramki. Dobry początek gospodarzy.

3'

N początku meczu dużo walki w środku pola i wiele niecelnych podań. Indywidualnej akcji próbował Kamil Grosicki, ale został zatrzymany.

1'

Zaczynamy mecz!

20:26

W innych meczach grupy G eliminacji mistrzostw Europy Łotwa zagra z Izraelem, a Austria podejmie Słowenię.

20:23

Macedonia w pierwszych dwóch meczach zdobyła 4 punkty. Na początek zwyciężyła z Łotwą 3:1, a w drugim spotkaniu zremisowała ze Słowenią 1:1.

20:20

To trzeci mecz Polaków w tych eliminacjach. Wcześniej podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali Austrię 1:0 i wygrali z Łotwą 2:0.

20:14

Stadion w Skopje prezentuje się imponująco. Na miejscu jest nasz dziennikarz Patryk Serwański. Słuchajcie jego relacji w Faktach RMF FM i Faktach Sportowych.