Dakarowcy są już po rozgrzewce. Dziś pierwszy długodystansowy etap! Zawodnicy mają do pokonania 554 kilometry z czego 342 to odcinek specjalny. Śmiałkowie uczestniczący w Rajdzie Dakar przejadą dziś z Pisco do San Juan de Marcona. W rajdzie startuje 11 Polaków. Jest tam też Rafał Sonik, który zostawił quada w Polsce, ale zabrał ze sobą mikrofon i wcielił się w rolę reportera.

Biwak

Biwak na Dakarze to prawdziwa oaza na pustyni. To tu docierają zawodnicy i to dopiero tutaj czują się bezpieczni. Na biwaku jest okazja do dokonania niezbędnych napraw przed kolejnym etapem. Biwak w Pisco odwiedził Rafał Sonik

Bogaci vs. Biedni

Dakar to rywalizacja zespołów z potężnymi budżetami oraz pasjonatów, którzy środki na uczestnictwo w imprezie marzeń zbierają cały rok. Rafał Sonik opowie o dakarowych kontrastach.

Nie tylko kierowcy

Podczas pierwszego etapu doskonale spisał się zdobywca Pucharu Świata w Rajdach Terenowych - Kuba Przygoński. Polski kierowca pilotowany przez Belga Toma Colsoula zajął trzecie miejsce. Dobrze spisał się także polski quadowiec Kamil Wiśniewski, który przed drugim etapem zajmuje dziesiąte miejsce. O tym, jak trudne jest poruszanie się na pustyni - opowiada Rafał Sonik.

Autor: Paweł Pawłowski
Opracowanie: Joanna Potocka