Europa walczy ze śniegiem. Trudne warunki są m.in. w Austrii, Niemczech, ale też na... greckich wyspach. We wtorek do budynków związanych z Wisłą Kraków weszli funkcjonariusze, którzy szukali nie tylko dokumentów związanych z transakcjami poprzedniego zarządu krakowskiego klubu, ale też narkotyków. Minister pracy Elżbieta Rafalska złożyła wniosek do premiera o odwołanie wiceminister Elżbiety Bojanowskiej, która opublikowała kontrowersyjny projekt ustawy o przemocy domowej. Paweł Dunaj i Marek Klonowski mają już za sobą pierwszy etap podróży pod K2. W środę mają rozpocząć trekking do bazy pod ostatnim niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem. Oto najważniejsze wydarzenia dnia!

Przeszukania w budynkach związanych z Wisłą Kraków

Przez niemal cały dzień w Krakowie trwała akcja związana z przeszukaniem budynków związanych z Wisłą. Było w nią zaangażowanych około 80 funkcjonariuszy. Szukano nie tylko dokumentów związanych z transakcjami poprzedniego zarządu krakowskiego klubu, ale też narkotyków.

Wisła Kraków. Do akcji wkroczyła policja i prokuratura

Gigantyczna akcja krakowskiej policji i prokuratury w śledztwie w sprawie niegospodarności w Wiśle Kraków. Jak dowiedział się reporter RMF FM, od rana trwają przeszukania w 15 miejscach w Krakowie. W akcji uczestniczy kilkudziesięciu prokuratorów i policjantów m.in. z wydziałów kryminalnego oraz... czytaj więcej

Prezes Wisły Kraków o akcji śledczych: Jestem zaskoczony

Rafał Wisłocki nowy prezes Wisły Kraków o wtorkowym wejściu śledczych m.in. do budynków związanych z klubem, dowiedział się od pracowników, którzy do niego zadzwonili. 

Jak przyznał w rozmowie z dziennikarzem sportowym RMF FM Wojciechem Marczykiem, nie było go w Krakowie. 

Szczegóły znajdziecie POD TYM ADRESEM >>>

Śledztwo w sprawie Wisły Kraków. Policjanci przeszukali mieszkanie Marzeny Sarapaty

O świcie rozpoczęła się akcja krakowskiej policji i prokuratury w śledztwie w sprawie niegospodarności w Wiśle Kraków. 

Śledczy weszli do 15 miejsc, w tym do mieszkania byłej prezes Towarzystwa Sportowego i spółki akcyjnej Marzeny Sarapaty.

Więcej o przeszukaniu jej mieszkania przeczytacie TUTAJ >>>

Prezydent: Nie widzę przeszkód, aby poziom wynagrodzeń w NBP był jawny

Prezydent: Nie widzę przeszkód, aby poziom wynagrodzeń w NBP był jawny

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie jawności wynagrodzeń w NBP. „Nie widzę przeszkód, żeby poziom wynagrodzeń był jawny, skoro jest jawny w innych dziedzinach życia publicznego” – stwierdził podczas spotkania z dziennikarzami. "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że zarobki Martyny... czytaj więcej

Narodowy Bank Polski jest instytucją publiczną i kiedy się pojawia pytanie o to, czy poziom uposażeń w Narodowym Banku Polskim powinien być jawny czy nie, ja nie widzę przeszkód, żeby był jawny, skoro jest jawny w innych dziedzinach życia publicznego - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Jednocześnie podkreślił, że decyzje co do siatki płac zostały podjęte, gdy prezesem NBP był profesor Marek Belka.

"Gazeta Wyborcza" napisała o dwóch współpracowniczkach obecnego prezesa Narodowego Banku Polskiego - szefowej departamentu komunikacji i promocji Martynie Wojciechowskiej oraz dyrektor gabinetu prezesa NBP Kamili Sukiennik. Jak ujawnili dziennikarze, zarobki Martyny Wojciechowskiej wynoszą ok. 65 tys. zł.

Jest wniosek o odwołanie Elżbiety Bojanowskiej

Wiceminister pracy Elżbieta Bojanowska do dymisji. Minister pracy Elżbieta Rafalska złożyła wniosek do Mateusza Morawieckiego o odwołanie Bojanowskiej. To kara za opublikowanie przez nią kontrowersyjnego projektu ustawy o przemocy domowej. Zakładał on między innymi, że jednorazowe pobicie nie byłoby już przemocą domową.

WIĘCEJ O KONTROWERSYJNEJ USTAWIE PRZECZYTACIE TUTAJ

Dron uziemił samoloty na londyńskim lotnisku Heathrow

Po incydencie z udziałem drona londyńskie lotnisko Heathrow wznowiło wyloty z zamkniętego na kilkadziesiąt minut pasa startowego.

Brytyjski minister transportu Chris Grayling napisał na Twitterze, że w związku z incydentem wojsko jest gotowe do wysłania sprzętu antydronowego używanego po podobnym zdarzeniu na innym londyńskim lotnisku - Gatwick.

Więcej o problemach największego lotniska w Europie przeczytacie TUTAJ >>>

Karambol na A1, kolizje i nieodśnieżone drogi

Z fatalnymi warunkami na drogach mierzyli się we wtorek kierowcy z województwa łódzkiego. Na autostradzie A1 doszło do karambolu. W pobliżu Plichtowa zderzyło się sześć aut ciężarowych i 11 osobowych. Sześć osób zostało rannych. 

Z kolei koło Natolina doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. Oba zdarzenia spowodowały ogromne utrudnienia na autostradzie.

WIĘCEJ O FATALNEJ SYTUACJI NA DROGACH PRZECZYTASZ TUTAJ

Prof. Andrzej Zybertowicz o zarobkach w NBP: Nie wiem, jaki prezydent ma pogląd w tej sprawie

W ostatnim tygodniu nie rozmawiałem z prezydentem w tej sprawie. Nie wiem, jaki ma pogląd - tak poranny gość RMF FM prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Andrzeja Dudy - odpowiada na pytanie, czy prezydent powinien nakłonić prezesa Glapińskiego do ujawnienia zarobków swoich dwóch współpracownic.

Dwaj Polacy w drodze do bazy pod K2. "To wstępny sprawdzian ze sztuki cierpliwości"

Paweł Dunaj i Marek Klonowski mają już za sobą pierwszy etap podróży pod K2 razem z członkami międzynarodowej zimowej wyprawy, której liderem jest Bask Alex Txikon. Polsko-baskijski zespół wyruszył rano z miasta Skardu do Askole, skąd już w środę himalaiści mają rozpocząć trekking do bazy pod ostatnim niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem. Startowaliśmy z poziomu 0, a baza jest na ponad 5 tysiącach metrów nad poziomem morza, więc aklimatyzację będziemy przeprowadzali wolno. Około tygodnia będziemy szli do bazy - na spokojnie, żeby się zaaklimatyzować - mówił jeszcze ze Skardu Paweł Dunaj w specjalnym łączeniu z dziennikarzem RMF FM Michałem Rodakiem.

​Dwaj Polacy w drodze do bazy pod K2. "To wstępny sprawdzian ze sztuki cierpliwości"

Paweł Dunaj i Marek Klonowski mają już za sobą pierwszy etap podróży pod K2 razem z członkami międzynarodowej zimowej wyprawy, której liderem jest Bask Alex Txikon. Polsko-baskijski zespół wyruszył rano z miasta Skardu do Askole, skąd już jutro himalaiści mają rozpocząć trekking do bazy pod... czytaj więcej

Zima paraliżuje Europę. Zamknięte szkoły, odwołane loty

Zima atakuje Europę. Śnieg odciął od świata alpejskie miejscowości, w wielu regionach ogłoszono zagrożenia lawinowe, bez prądu jest cześć Skandynawii. 

Z powodu wichur odwołano też loty w Holandii, a w Austrii cześć szkół jest zamknięta.

W Norwegii w dolinie koło Tromsoe przerwano z powodu słabej widoczności i śnieżycy poszukiwania ciał czworga narciarzy - 29-letniej Szwedki i trójki Finów w wieku 29, 32 i 36 lat. Zeszła tam w ubiegłym tygodniu lawina o szerokości 300 metrów.

Zima paraliżuje Europę. Zamknięte szkoły, odwołane loty

​Zima atakuje Europę. Śnieg odciął od świata alpejskie miejscowości, w wielu regionach ogłoszono zagrożenia lawinowe, bez prądu jest cześć Skandynawii. Z powodu wichur odwołano też loty w Holandii, a w Austrii cześć szkół jest zamknięta. czytaj więcej

Grupiński o projekcie "Świecka Szkoła": Sejm wymaga innego składu osobowego

Grupiński o projekcie "Świecka Szkoła": Sejm wymaga innego składu osobowego

"Ten projekt został skierowany do naszej komisji (Sejmowa Komisja Edukacji Dzieci i Młodzieży - przyp.red). To nie jest za mało czasu, tylko Sejm wymagałby nieco innego składu osobowego, żeby móc na ten temat dyskutować" - tak o projekcie "Świecka Szkoła" mówi poseł PO Rafał... czytaj więcej

Ten projekt został skierowany do naszej komisji (Sejmowa Komisja Edukacji Dzieci i Młodzieży - przyp.red). To nie jest za mało czasu, tylko Sejm wymagałby nieco innego składu osobowego, żeby móc na ten temat dyskutować - tak o projekcie "Świecka Szkoła" mówi poseł PO Rafał Grupiński, szef komisji edukacji, w której utknął projekt. 

Moim zdaniem, w sytuacji w której zebrano ponad 100 tysięcy podpisów przeznaczenie tego projektu do debaty, kiedy marszałek Terlecki przyzna 30 sekund na wypowiedzi posłów i następnie wyrzuci to do niszczarki, nie ma sensu. Po co za rok zbierać kolejne podpisy, skoro ta ustawa dzięki zasadzie dyskontynuacji, w Sejmie, w którym PiS nie będzie miał dominacji, może być wreszcie spokojnie dyskutowana i rozważona - uważa gość Marcina Zaborskiego.

Agnieszka Radwańska zostanie odznaczona przez prezydenta

Prezydent Andrzej Duda odznaczy tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Uroczystość wręczenia odznaczenia odbędzie się w piątek w Pałacu Prezydenckim - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Agnieszka Radwańska zostanie odznaczona przez prezydenta

Prezydent Andrzej Duda odznaczy tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbędzie się w piątek w Pałacu Prezydenckim - poinformowała Kancelaria Prezydenta. czytaj więcej


Opracowanie: