Sześciu Polaków zobaczyliśmy na skoczni Rukatunturi w sobotnim konkursie Pucharu Świata. Przed tymi zawodami żaden z nich nie zdołał wywalczyć w Kuusamo miejsca w pierwszej trójce. Tym razem na podium wskoczyło aż dwóch! Kamil Stoch uzyskał odległość 140,5 m i uplasował się na drugiej pozycji, Piotr Żyła wylądował na 136. metrze i najniższym stopniu podium! Konkurs wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który skoczył 138,5 m. Zobaczcie skoki czołowej trójki z Kuusamo!

Rozpoczęcie sobotnich zawodów długo stało pod znakiem zapytania: wszystko przez zbyt silny wiatr, który na skoczni Rukatunturi nie jest żadnym zaskoczeniem.

Najpierw uniemożliwił przeprowadzenie kwalifikacji w piątek, później to samo stało się w sobotni poranek. Kwalifikacje miały odbyć się po południu - najpierw były przesuwane, ostatecznie organizatorzy zupełnie z nich zrezygnowali.

Opóźniał się również sam konkurs, ale ostatecznie udało się go przeprowadzić. Już przed startem rywalizacji organizatorzy zdecydowali jednak, że zawodnicy oddadzą tylko po jednym skoku.

Zobaczcie próby najlepszych zawodników konkursu: Ryoyu Kobayashiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły!