Tragiczny wypadek w Paczkowie na Opolszczyźnie. Zawalił się drewniany taras widokowy znajdujący się na zabytkowych murach obronnych. W wypadku zginęła 37-letnia kobieta. Ciężko ranna jest 50-latka i 40-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło na drewnianym tarasie widokowym z 2010 roku przy zabytkowych, sięgających w niektórych miejscach wysokość 9 metrów murach miejskich Paczkowa. Z nieustalonych dotąd przyczyn zerwała się część podestu. Z wysokości trzech pięter na ziemię spadły trzy osoby - dwie kobiety i mężczyzna.

Jedna z kobiet, które spadły z kładki, zmarła mimo akcji reanimacyjnej. Druga kobieta z połamanymi kończynami została przewieziona do szpitala. Mężczyzna nie miał widocznych obrażeń, jednak z oczywistych względów trafił do szpitala, gdzie zostanie przebadany przez lekarzy - powiedział oficer PSP.

W Paczkowie odbywały się dożynki wojewódzkie, z powodu których do zabytkowego miasta przyjechało dużo gości. Niewykluczone, że powodem zarwania kładki było jej przeciążenie. Przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo prokuratury.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.