Niecodzienna historia z Wielkiej Brytanii. 24-letni Stephen Nicholson został skazany na 14 miesięcy więzienia po tym, jak odmówił ujawnienia swojego hasła do Facebooka. Śledczym zależało na wiadomościach, które wymieniał z 13-letnią Lucy McHugh, która została zamordowana w lipcu.

13-letnia Lucy w lipcu została znaleziona martwa w Southampton. Jedną z ostatnich osób, która widziała nastolatkę był przyjaciel rodziny Stephen Nicholson. Wiadomo też, że mężczyzna wcześniej korespondował przez Facebooka z dziewczyną. Dlatego jest on jednym z głównych podejrzanych w śledztwie.

Nicholson odmówił ujawnienia swojego hasła i korespondencji z Lucy obawiając się, że śledczy przeczytają inne jego wiadomości, które mogą wskazywać na to, że nielegalnie posiadał marihuanę.

Sędzia Christopher Parker uzasadniając wyrok powiedział, że podejrzany użył zupełnie nieadekwatnego wytłumaczenia i jego odmowa podania hasła bardzo utrudniła śledztwo.

Policjanci jeszcze nie dotarli do korespondencji między nastolatką i Nicholsonem. Skontaktowali się w tej sprawie z Facebookiem.

Nicholson nie po raz pierwszy ma problemy z prawem. Wcześniej był podejrzany o zabójstwo i współżycie z nieletnią osobą. Został zwolniony za kaucją.

(ag)