Dwaj chłopcy są podejrzani o brutalne zabójstwo imigranta z kraju Unii Europejskiej, którego ciało znaleziono w miejscowości Huskvarna w Szwecji. Czterej kolejni są wiązani w morderstwem. Wszyscy mają mniej niż 15 lat.

Dwie osoby poniżej 15. roku życia są podejrzane o zabójstwo pochodzącego z kraju Unii Europejskiej imigranta. Do zbrodni doszło na początku sierpnia w Huskvarna - tak brzmi oficjalny komunikat śledczych.   

O cudzoziemców wiadomo, że to mężczyzna w wieku 48 lat. Źródła policyjne nie ujawniają, z jakiego konkretnie kraju pochodził.

Na początku miesiąca jego ciało znaleziono w parku miejskim, a sekcja zwłok wykazała, że padł ofiarą morderstwa.

Policja wpadł na trop podejrzewanych o zabójstwo nastolatków między innymi przeglądając filmy publikowane w mediach społecznościowych.

W sumie w tej sprawie przesłuchiwanych jest kilka osób.

Według ustaleń dziennika "Aftonbladet", mężczyzna został zamordowany dzień przed znalezieniem jego ciała w parku. W internecie krążyło kilka nagrań, jak których było widać, jak oprawcy się nad nim znęcają.

Według lokalnej organizacji kościelnej, zamordowany mężczyzna był powszechnie znany w Huskvarna, był bezdomny i mieszkał od pewnego czasu w parku. Te same źródła twierdzą, że posługiwał się rumuńskim paszportem. 

(j.)