​Justyna Kaczkowska wywalczyła w sobotę brązowy medal w wyścigu na 3 km na dochodzenie w odbywających się w Glasgow mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym. Szymon Sajnok w konkurencji omnium zajął czwarte miejsce.

20-letnia Kaczkowska (Mat Atom Deweloper), srebrna medalistka ubiegłorocznych ME w Pruszkowie, uzyskała trzeci czas w kwalifikacjach. W pojedynku o medal wygrała z Białorusinką Iną Sawienką. Rywalka kilka godzin wcześniej wywalczyła srebro w wyścigu punktowym.

Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), który w marcu w holenderskim Apeldoorn wywalczył mistrzostwo świata w omnium, rozpoczął od piątego miejsca w scratchu, w wyścigu tempo był czwarty, co dało mu drugą lokatę po dwóch konkurencjach. Po trzeciej - wyścigu eliminacyjnym - zajmował pierwszą lokatę, ex aequo z Francuzem Benjaminem Thomasem - obaj po 102 pkt.

O podziale medali decydowała ostatnia, czwarta konkurencja - wyścig punktowy. 20-letni Polak nie obronił w nim wysokiej pozycji, a rywalizację o podium przegrał o jeden punkt, zajmując ostatecznie z dorobkiem 112 pkt czwarte miejsce. Zwyciężył Brytyjczyk Ethan Hayter - 133 pkt, przed znanym także z zawodowego peletonu szosowców Włochem Elią Vivianim i Duńczykiem Casperem Von Folsachem - po 113.

W wyścigu punktowym kobiet Nikol Płosaj (UKS Jedynka Kórnik) wywalczyła 15. miejsce.

W sobotę wystąpiła także Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), która w 1/8 finału sprintu pokonała Niemkę Emmę Hinze, ale w ćwierćfinale przegrała z jej rodaczką Miriam Welte. 21-letnia Polka nie zakwalifikowała się do półfinału, ale miejsce w czołowej ósemce jest dużym osiągnięciem.