Na trzy miesiące trafi do aresztu 38-latka, której w sobotę postawiono zarzuty m.in. zabójstwa 28-letniej kobiety i usiłowania zabójstwa jej 12-letniego siostrzeńca. ​Dzień wcześniej zaatakowała nożem obie te osoby po wejściu do domu w miejscowości Łanięta koło Kutna w Łódzkiem.

O decyzji podjętej przez sąd w sobotę, po przesłuchaniu podejrzanej w kutnowskiej prokuraturze i postawieniu jej zarzutów, poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. 

Oprócz zbrodni zabójstwa 28-latki i usiłowania zabójstwa chłopca, kobiecie zarzuca się też kierowanie gróźb karalnych w stosunku do mężczyzny, który zatrzymał ją bezpośrednio po ataku.

38-latce grozi nawet dożywocie.

Tragedia w Łaniętach w powiecie kutnowskim rozegrała się w piątek około godziny 18. Uzbrojona w wojskowy nóż, miotacz gazowy oraz wiatrówkę napastniczka przez wybite okno wdarła się do jednego z domów, gdzie nożem zaatakowała 12-letniego chłopca i jego 28-letnią ciotkę.

Mimo podjętej akcji ratowniczej, 28-latka zmarła. Jak wynika z wykonanej w sobotę sekcji zwłok ofiary, odniosła ona aż 10 ran, m.in. rozległych obrażeń szyi i okolic głowy.

Do szpitala trafił także chłopiec. Jego obrażenia nie zagrażają życiu.

Między mieszkańcami miejscowości a napastniczką dochodziło do konfliktów

Ustalono, że pomiędzy 38-latką a licznymi mieszkańcami Łanięt już wcześniej dochodziło do konfliktów. Kobieta twierdziła, że jest przez nich pomawiana i zniesławiana. Miała z tego powodu wytoczyć kilka procesów z powództwa cywilnego.

Jeden z takich procesów odbył się w dniu tragedii. Sąd uniewinnił w nim kobietę, którą 38-latka oskarżała o zniesławienie. To właśnie do jej domu wdarła się napastniczka, a ponieważ poszukiwana przez nią osoba była nieobecna, ofiarą ataku padł jej nastoletni syn oraz siostra.

W trakcie przesłuchania w kutnowskiej prokuraturze 38-latka zasłaniała się niepamięcią.

Twierdziła, że przypomina sobie jedynie, że wróciła z sądu, który uniewinnił kobietę, oskarżoną przez nią o zniesławienie, a pamięć odzyskała dopiero w momencie zatrzymania - zaznaczył Kopania.

Zdaniem prokuratora, niezbędne będzie poddanie podejrzanej badaniom sądowo-psychiatrycznym.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie 38-latki, który ma być rozpatrzony jeszcze w sobotę. Za zbrodnię zabójstwa 28-latki, usiłowanie zabójstwa chłopca oraz kierowanie gróźb karalnych w stosunku do mężczyzny, który ją zatrzymał, kobiecie grozi dożywocie.

(ł)