To nie żart. Jak odkrył tuż przed swoim odlotem do Stanów Zjednoczonych korespondent RMF FM Paweł Żuchowski, jedna ze szczecińskich taksówek oferuje… "transport kosmiczny". Tak przynajmniej wynika z wpisu do ewidencji gospodarczej taksówkarza.

Pan Marek otrzymał decyzję o zmianie we wpisie z urzędu miejskiego i teraz oprócz sprzedaży warzyw i owoców oferuje również „transport kosmiczny”. I to swoją małą taksówką. Podejrzewam, że jestem jedyny w Polsce. Nie widzę możliwości, by ktoś inny jeszcze mógł świadczyć usługi kosmiczne. Zresztą legalnie nikt by chyba czegoś takiego nie założył - mówi taksówkarz:

Tak się wydaje, ale jednak jest taka możliwość. Teoretycznie w polskiej klasyfikacji działalności widnieją także wystrzeliwanie satelitów i pojazdów kosmicznych, a także transport kosmiczny pasażerów i towarów.

Reporter RMF FM Grzegorz Hatylak odwiedził szczeciński magistrat, by znaleźć autora tego dowcipu. Jak powiedział mu Tadeusz Klek z biura informacji, taksówkarz może liczyć na szybką zmianę we wpisie, który jest ważny, ale jednak nie do końca w porządku. Błąd rzeczowy, popełniony przez jednego z urzędników, ma zostać poprawiony na koszt urzędu.

A może jest właśnie tak, że jego samochód, czy też pojazd, spełnia właśnie takie kryteria i już się kwalifikuje do pojazdu kosmicznego. Może prędkości, jakie osiąga taksówka albo ceny są kosmiczne - śmieje się Klek. Posłuchaj relacji: