Widok przez okno na Paryż, Londyn i jeszcze świecącą w oddali zorzę polarną to przywilej dostępny dla nielicznych. Jednym z tych, którzy mieli okazję taki widok zobaczyć jest dowódca obecnej załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Doug Wheelock. Amerykański astronauta opublikował swoje zdjęcia na Twitterze.

Wheelock kończy swoją obecną orbitalną misję już za kilka dni. Wraz z Shannon Walker i rosyjskim kosmonautą Fiodorem Jurczychinem spędził na orbicie ponad pięć miesięcy. Wszyscy powrócą na Ziemię 25 listopada, na pokładzie statku kosmicznego Sojuz TMA-19.

Pierwotnie ich lądowanie było planowane na 30 listopada, ale przyspieszono je, bo władze Kazachstanu chcą zamknąć przestrzeń powietrzną na kilka dni przed rozpoczynającym się 1 grudnia w stolicy kraju Astanie spotkaniem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Do połowy grudnia załoga Miedzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie się składała z trzech osób, na orbicie pozostaną Catherine Coleman, Paolo Nespoli i Dymitr Kondratiew.