Czy pamiętacie jeszcze przeglądarkę internetową Netscape? Jej twórca, Marc Andreessen patronuje teraz nowej przeglądarce RockMelt, która ma zrewolucjonicować nasz sposób surfowania w sieci. Internet się zmienia, zmieniają się przyzwyczajenia internautów, coraz większą popularność zdobywają serwisy społecznościowe, RockMelt ma być przeglądarką, która łatwo integruje się z naszymi ulubionymi narzędziami.

Pomysł jest w skrócie następujący: nie zmieniajmy przyzyczajeń internautów, dajmy im jednak środowisko, które zintegruje wszelkie ich aktywności i oszczędzi czas, zużywany na przechodzenie ze strony na stronę. Według zapowiedzi jej twórców, RockMelt ma więc służyć osobom kontaktującym się ze znajomymi na Facebooku, wyszukującymi coś w Google, wysyłającymi wiadomości na Twitterze i tak dalej i tak dalej.

By korzystać z nowej przeglądarki, trzeba mieć założone konto na Facebooku, dzięki nimu w łatwy sposób możemy dzielić się z przyjaciółmi - i nie tylko - wszystkim, co znajdziemy w sieci.

Nowa przeglądarka to zdecydowanie propozycja dla tych, którzy lubią rozległe towarzystwo, osoby ceniące sobie prywatność i niezależność, mogą podejść do tej propozycji z wiekszą rezerwą. Od dziś można zapoznać się z testową wersją RockMelt. Czas pokaże, czy się spodoba.