Dobre wieści dla gminy Kamienica Polska koło Częstochowy. Ostatnie badania wykazały, że w wodzie nie ma już groźnych dla zdrowia bakterii. Z bieżącej wody prawdopodobnie będzie można korzystać jutro.

Przeprowadzane do tej pory badania potwierdziły wyeliminowanie zagrożenia bakterii z sieci – mówi wójt gminy Włodzimierz Kleszcz. Nie oznacza to jednak, że woda już nadaje się do picia.

Mieszkańcy Rudnika Wielkiego, Wanatów i Zawad czekają na decyzję sanepidu na korzystanie z wodociągów. Prawdopodobnie zostanie ona wydana jutro rano. W tej chwili wodociąg został podłączony do innego ujęcia, skąd czerpana będzie woda.

Od ubiegłego czwartku woda dowożona jest tam w beczkowozach. Jak dowiedział się na miejscu, nasz reporter Tomasz Maszczyk - na tej trudnej sytuacji korzystają teraz firmy sprzedające filtry do wody. Ich pracownicy również pobierają próbki wody i twierdzą, że woda jest nadal skażona. Władze samorządowe apelują jednak o rozsądek i przypominają, że jedyną instytucją, która może badać wodę jest Państwowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna.