Gdańsk: 47-latek prawdopodobnie nie jest zarażony SARS

Czwartek, 1 maja 2003 (22:10)

47-letni mężczyzna, który od dwóch dni leży w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku z podejrzeniem SARS, wszystko na to wskazuje, że nie jest chory na tę chorobę.

Informację taką przekazał dyrektor tej placówki Tadeusz Niedźwiecki dodając, że organizm chorego bardzo dobrze zareagował na podane antybiotyki. Mężczyzna dzisiaj nie miał już gorączki.

Na podstawie obserwacji dotychczasowej, skłaniamy się ku temu, że to jednak nie będzie SARS. Nie jest to jeszcze ostateczne odwołanie tego podejrzenia, ale wiele na to wskazuje, że będziemy mogli prawdopodobnie odwołać to. On się w czasie podróży samolotem czuł dobrze. Objawy wystąpiły dopiero w czasie jazdy autokarem z Warszawy do Gdańska. Przypuszczalnie ta zmiana klimatu na to wpłynęła - powiedział doktor Tadeusz Niedźwiecki.

Mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego wrócił do Polski po dwumiesięcznym pobycie w Singapurze.

Poprawia się stan zdrowia mężczyzny, u którego podejrzewa się zespół ostrej niewydolności oddechowej. Mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego w drodze z Singapuru źle się poczuł. Natychmiast zgłosił się do lekarza. 47-latka umieszczono w szpitalu zakaźnym w Gdańsku. czytaj więcej

Kiedy źle się poczuł, natychmiast zgłosił się do lekarza. 47-latka umieszczono w szpitalu zakaźnym w Gdańsku. Miał wysoka gorączkę. Lekarze stwierdzili u niego nieżyt górnych dróg oddechowych i zapalenie płuc.

Foto Archiwum RMF

22:10

Artykuł pochodzi z kategorii: Nauka

-