Obecnie nikt już nie podważa tego, że język angielski jest niezbędny we współczesnym świecie – nie tylko w pracy czy na uczelni, ale także na co dzień. Oglądanie seriali, poszukiwanie informacji w Internecie – to wszystko jest dużo prostsze, jeżeli znamy ten język. Dzieci i młodzież uczą się angielskiego od najmłodszych lat. Nie ma w tym niczego dziwnego, wręcz przeciwnie. Dzieci bardzo szybko chłoną wiedzę, ich umysły są niczym gąbki. Dlatego warto ten czas wykorzystać. Aby jednak nie męczyć malucha, dać mu nie tylko wiedzę i umiejętności na przyszłość, ale także pozwolić korzystać w pełni z tego beztroskiego okresu, jakim jest dzieciństwo. Dlatego angielski dla dzieci w formie zabawy będzie odpowiednim wyjściem z sytuacji.

Nowoczesna dydaktyka wskazuje na rozwiązania, których wielu dorosłych nie zna z własnego doświadczenia. Nadal nauka w szkołach opiera się głównie na zapamiętywaniu, uczeniu się odpowiedzi, które są przygotowywane z uwzględnieniem klucza egzaminu. Zamiast rozbudzać w najmłodszych ciekawość świata i zarażać ich miłością do nauki, często po prostu realizuje się program. Ambitni i dobrzy nauczyciele nie mogą w pełni postawić na nowoczesne metody. Dlatego warto korzystać z dodatkowych lekcji, na których angielski dla dzieci będzie nauczany według nowoczesnych standardów. 

Zalety połączenia nauki z zabawą

Choć, jak wspomnieliśmy powyżej, umysły dzieci są bardzo chłonne, to jednak odpowiednie dostosowanie metod naukowych gwarantuje sukces. Wprowadzenie do nauki zabawy to jeden z tych elementów, który pozwoli na osiągnięcie lepszych i trwalszych rezultatów. Zabawa to naturalne zachowanie dziecka, mechanizm, poprzez który poznaje otaczający go świat oraz po prostu uczy się wszystkiego, co dla niego nowe. Nie jest to zatem zmarnowany bezproduktywnie czas. Wręcz przeciwnie. Jeżeli dziecko nauczy się poprzez zabawę, zapamięta to na dłużej, a sam proces będzie na tyle przyjemny, że nie powstaną u niego nieprzyjemne, nacechowane negatywnie wspomnienia. 

Angielski dla dzieci, który zawiera elementy zabawy, udowadnia maluchowi, że nauka języka obcego to nie stres, nuda czy przykre obowiązki, ale to przede wszystkim okazja do spędzenia czasu w miły sposób. Zastanawiając się nad dodatkowymi lekcjami, warto sprawdzić Novakid. Ta szkoła nie tylko korzysta z nowoczesnych metod dydaktycznych, ale także stawia głównie na konwersacje. Nauczyciel zachęca dziecko do stosowania kolokwialnego języka, który wykorzystywany jest przez osoby mówiące po angielsku od urodzenia. Dzięki takiemu podejściu, angielski dla dzieci będzie przydatny w prawdziwym życiu, a nie tylko na egzaminie. 

Jakie elementy zabawy można wprowadzać do nauki angielskiego

Niektóre z tych sposobów są nam znane. Jedną z najpopularniejszych form, stosowanych dość powszechnie jest śpiewanie piosenek. Taka forma nauki jest niezwykle skuteczna, ponieważ angażuje mózg i sprawia maluchom dużo radości. Pozytywna stymulacja ułatwia proces zapamiętywania materiału. Na angielskim dla dzieci można również wykorzystać różnego rodzaju gry - od najprostszych, takich jak kolorowanki, aż po bardziej skomplikowane. Szkoła prowadząca zajęcia online będzie mogła korzystać ze zdobyczy najnowszej technologii, nawet VRu! 

Aby angielski dla dzieci przynosił efekty, potrzebne jest też odpowiednie nastawienie i doświadczenie nauczyciela. To on jest kluczowy dla sukcesu dziecka. Osoba, która kocha kontakt z dziećmi i umie do nich dotrzeć z pewnością zarazi je miłością do języka. Dlatego warto wybrać szkołę, która oferuje darmową lekcję próbną oraz zmianę nauczyciela. Angielski dla dzieci w połączeniu z zabawą to przepis na sukces - przekonaj się!