Prom kosmiczny Atlantis zakończył swoją ostatnią orbitalną misję i o 14:48 wylądował w Centrum Kosmicznym imienia Kennedy'ego na przylądku Canaveral na Florydzie. Podczas 12-dniowej misji astronauci Atlantisa dostarczyli na Międzynarodową Stację Kosmiczną zestaw części zamiennych, zainstalowali rosyjski moduł "Rassvet", podłączyli nową antenę do komunikacji z Centrum Kontroli Lotu oraz wymienili zestaw akumulatorów jednego z paneli baterii słonecznych.

To 32. misja orbitalna Atlantisa, czwartego z wahadłowców kosmicznych, który dołączył do floty promów w kwietniu 1985 roku. Po powrocie na Ziemię prom nie trafi od razu do muzeum. W listopadzie będzie pełnił rolę wahadłowca rezerwowego na wypadek, gdyby konieczna była misja ratunkowa podczas ostatniej misji promu kosmicznego Endeavour.

Pojawiły się także doniesienia, że NASA może zdecydować się na użycie gotowego do startu Atlantisa do jeszcze jednej, "nadprogramowej" misji w 2011 roku. Aby to było możliwe, administracja prezydenta Baracka Obamy musiałaby zlecić tę misję i do końca czerwca podpisać decyzję o jej finansowaniu. W tej chwili zaplanowane sa już tylko dwie misje wahadłowców. Discovery ma polecieć we wrześniu, Endeavour w listropadzie.