W listopadzie w wybranych kinach studyjnych odbędą się specjalne pokazy "Snu o Warszawie", długo oczekiwanej pierwszej filmowej biografii Czesława Niemena. Projekcje zaplanowano na 21-23 listopada, a już teraz można zobaczyć zwiastun filmu.

"Sen o Warszawie" w reżyserii Krzysztofa Magowskiego, to pierwszy duży film biograficzny o Czesławie Niemenie. Piosenkarzu, kompozytorze i multiinstrumentaliście, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Okazją do jego realizacji stała się 10. rocznica śmierci charyzmatycznego artysty.

W filmie pojawia się wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych. O artyście opowiadają członkowie jego rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni, a wszystko to z polityką kulturalną PRL-u w tle.

Film jest bogato ilustrowany muzyką Niemena. Film Magowskiego otwiera scena, gdy znad stadionu klubu Legia Warszawa niesie się chóralny śpiew kibiców: "Mam tak samo jak ty, miasto moje, a w nim: najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni...". Fani muzyka przypomną sobie jego najważniejsze przeboje, a starsi widzowie - własną młodość.