Zgłoś swojego kandydata w Plebiscycie "Miłosierny Samarytanin roku 2018"

Poniedziałek, 21 stycznia 2019 (14:50)

​Do 10 marca można zgłaszać kandydatów do tytułu "Miłosierny Samarytanin roku 2018". W Plebiscycie mogą wziąć udział wszyscy, którzy doświadczyli bezinteresownej pomocy i chcą za nią podziękować.

Cytat

Dobre czyny nie wymagają poklasku, ale my nie powinniśmy przechodzić obok nich obojętnie. Dajmy świadectwo jak wielu pośród nas po cichu sprawia, że otaczający nas świat staje się lepszym.

Kandydatów można zgłaszać, w dwóch kategoriach:

I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale jest postrzegana, jako swoistego rodzaju powołanie.

II kategoria osoba, która bezinteresownie pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Głosując należy podać imię i nazwisko kandydata, dane teleadresowe oraz koniecznie uzasadnić dlaczego kandydat zasługuje na wyróżnienie.

Jak oddać swój głos?

- Listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika Wąchały 5,

- Korzystając z formularza zamieszczonego na stronie internetowej - www.eliasz.org.pl,

- Pocztą elektroniczną na adres: biuro@eliasz.org.pl,

- Telefonicznie: 885 512 500 - poniedziałek - piątek -> godz. 11.00 - 17.00

Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze osoby, które otrzymają prestiżową statuetkę oraz wyróżnienia "Miłosierny Samarytanin Roku 2018".

Gala wręczenia odbędzie się 29 marca w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura