Już w niedzielę o godzinie 21:10 będziemy mogli obejrzeć trzeci odcinek VI sezonu "Czasu honoru". Dowiemy się m.in., jakie niebezpieczeństwo spotka Michała i Władka, do realizacji jakiego planu przystąpi Rainer i czy Bronek wróci do Polski.

Trzeci odcinek szóstej serii rozpocznie się od brutalnego przesłuchania Rudej. Kobieta wyjawi Woźniakowi informację, która wzbudzi w nim przerażenie i sprawi, że zwierzy się ze swoich domysłów żonie Emilii.

Kolejny wątek będzie poświęcony braciom. Michał obieca Władkowi, że nie zostawią Rudej bez pomocy. Wcześniej jednak postanowią odbić Janisza. Bracia znajdą w lesie plecak z pieniędzmi dla polskiego podziemia. Zostaną napadnięci przez nieznany oddział leśny.

Nie zabraknie też wątku Otta, który stanie przed poważnymi problemami. By je rozwiązać, spróbuje wykorzystać znajomość Marii z Adą Lewińską.

Odcinek przybliży również dalsze losy Celiny i Larsa. Bohaterowie przyjadą do stolicy. Kobieta otrzyma od Rainera listę osób, z którymi ten współpracował w Warszawie. Celina ku swojemu zaskoczeniu odkryje, że na liście znajduje się dobrze jej znane nazwisko. Z kolei Rainer przystąpi do realizacji własnego planu. Chodzi o cenne rzeczy, które ukrył w stolicy przed aresztowaniem.

Widzowie będą mogli też zobaczyć ciąg dalszy historii Heleny, która otworzy bar mleczny. Jej lokalem zainteresuje się Woźniak.

Ciekawie rysuje się wątek Marii, do której mieszkania zostanie dokwaterowana sublokatorka.

Fani serialu będą też mogli poznać ostateczną decyzję Bronka. Ten zastanawia się, czy wrócić do ojczyzny. Na to, co ostatecznie postanowi, wpływ będą miały wydarzenia związane z koncertem Wandy.

Serial ma stałą, wierną widownię

"Czas honoru" został dwukrotnie - w 2012 i 2013 roku - uhonorowany Telekamerą, nagrodą przyznawaną przez czytelników pisma "TeleTydzień". Otrzymał także Platinum Award podczas WorldFest Independent Film Festival w Huston w 2010 roku oraz Srebrny Medal w kategorii "akcja" podczas New York Festivals 2010. W 2010 roku serial był również nominowany  do nagrody Złotej Nimfy na festiwalu w Monte Carlo. Zaś Bartosz Chajdecki, autor muzyki do serialu, otrzymał nagrodę specjalną - "Transatlantyk Oceans Award 2011" za najciekawszą muzykę filmową roku dla młodego kompozytora.

Serial reżyserują Michał Rosa i Katarzyna Klimkiewicz. Scenariusz - tak jak w poprzednich seriach - tworzy duet Jarosław Sokół i Ewa Wencel. Serial produkuje Michał Kwieciński i firma AKSON STUDIO na zlecenie TVP.

Dotychczas wyemitowane odcinki pięciu serii "Czasu honoru" cieszyły się stałą, wierną widownią. W niedzielne wieczory serial oglądało średnio około 2,5 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement). Serial jest także bardzo dobrze oceniany w badaniach marketingowych.