Roman Polański przyleciał do Krakowa na zdjęcia do filmu dokumentalnego o jego dzieciństwie i młodości. Do sieci trafiły już pierwsze fotosy i krótki materiał wideo pokazujący kulisy realizacji tego obrazu.

Roman Polański spacerował po Krakowie i wspominał pierwsze lata swojego życia w towarzystwie Ryszarda Horowitza - światowej sławy fotografa również związanego ze stolicą Małopolski.

Od czasu mojego wyjazdu do Stanów, nigdy nie byliśmy z Romanem wspólnie w Krakowie - podkreśla Horowitz cytowany przez KRK FILM - producenta dokumentu. 

Horowitz i Polański wraz z towarzyszącą im ekipą filmową spacerowali m.in. po krakowskim Podgórzu, gdzie w czasie II wojny światowej utworzono getto dla ludności żydowskiej. To tam ośmioletni wówczas Roman poznał trzyletniego Ryszarda.


To duża odpowiedzialność. Bohaterowie zaufali nam i powierzyli bardzo osobiste wspomnienia. Mają nam tak wiele do opowiedzenia, że podczas zdjęć trudno jest ich dogonić - przyznaje producentka filmu, Anna Kokoszka-Romer. Mimo doświadczeń, które ich ukształtowały, nasi bohaterowie mają ogromne poczucie humoru, którym zarażają ekipę filmową - zauważa z kolei odpowiedzialny za reżyserię Mateusz Kudła.

Na razie nie wiadomo, jaki tytuł będzie miał dokument o Polańskim. Twórcy nie informują też, kiedy chcą zaprezentować go widzom. 

Więcej informacji o filmie można znaleźć tutaj.

(mn)