Pierwszy dzień festiwalu TOPTrendy 2014 już za nami! Ten wieczór należał przede wszystkim do artystów, którzy sprzedali w zeszłym roku najwięcej płyt. Ale nie tylko oni wystąpili na sopockiej scenie!

Zanim rozpoczął się koncert gwiazd, które sprzedały najwięcej płyt, publiczność Opery Leśnej rozgrzała swoim występem świętująca 30-lecie pracy Urszula. Piosenkarka odebrała nagrodę specjalną od słuchaczy RMF FM. Była gorąca owacja i bis!

Swoje przeboje zaśpiewała także - obecna już na scenie od 20 lat - Agnieszka Chylińska. Także ta artystka otrzymała od słuchaczy naszej stacji nagrodę. Występ charyzmatycznej piosenkarki został przyjęty gromkimi brawami!

Oni sprzedali najwięcej płyt!

W elitarnym gronie gwiazd, które w zeszłym roku sprzedały najwięcej płyt, znaleźli się tym razem: Dawid Podsiadło, Edyta Bartosiewicz, Enej, Kult, LemON, O.S.T.R. & Hades, Paluch, Sylwia Grzeszczak, T. Love i Zakopower. Wyróżnieni zostaną dziś również ci wykonawcy, którzy w erze rosnącej sprzedaży plików cyfrowych właśnie w ten sposób dotarli ze swoimi piosenkami do największej liczy odbiorców. To właśnie ich przeboje: "W stronę słońca" Eweliny Lisowskiej", "Thank You Very Much" Margaret i "Tak blisko" Rafała Brzozowskiego sprzedawały się najlepiej.

Koncert TOPTrendy poprowadzili: Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Dowbor. Widowisko wyreżyserował Bolesław Pawica.

Sopot TOPtrendy Festiwal jest organizowany już po raz dwunasty, jego pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku. Od siedmiu lat parterem medialnym imprezy jest RMF FM.

(mal)