​Teatr Guliwer w Warszawie pokazuje w grudniu świąteczne i nastrojowe spektakle. Na scenie najmłodsi widzowie mogą oglądać sztuki "O mniejszych braciszkach św. Franciszka" i "Tajemnicę Wigilijną".

Spektakle wprowadzają w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. "O mniejszych braciszkach św. Franciszka" mogą oglądać dzieci od lat 4. To pełna humoru sztuka Marty Guśniowskiej, która opowiada o przygodach wędrującego po świecie św. Franciszka. Spektakl, bogaty w zabawne dialogi, to opowieść o tym, jak ważna w życiu jest miłość i prawda, że nie warto być zarozumiałym i upartym, ale zawsze wesołym i pogodnym. Przedstawienie kończy się wspólnym śpiewaniem kolędy.

Spektakl "Tajemnica Wigilijna" przeznaczony jest dla dzieci od lat 5. To przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej mieszczące się w nurcie teatru familijnego. Kanwą historii dziejącej się między niebem a ziemią jest odwieczna walka dobra ze złem. Główny bohater - Jan Niebieski - w dzień Wigilii spotyka swojego Anioła Stróża. W wędrówce po ziemi towarzyszyć im będą diabeł i śmierć, które w finale upomną się o jego duszę. Spektakl kończy się szczęśliwie, i to z udziałem widowni, która za swą dobroć zostanie nagrodzona przez św. Mikołaja.

(MRod)