Ruszają poszukiwania szczątków autora "Don Kichota"

Sobota, 26 kwietnia 2014 (09:10)

Hiszpańscy naukowcy rozpoczynają od poniedziałku poszukiwania ciała Miguela de Cervantes'a, autora znanego na całym świecie dzieła "Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy". Cervantes, wybitny barokowy pisarz, zmarł w 1616 roku.

Za pomocą nowoczesnej techniki, m.in. radarów, być może uda się naukowcom zlokalizować miejsce pochówku pisarza. Swoje poszukiwania rozpoczną od klasztoru Trinitarians w Madrycie.

Miguel de Cervantes zmarł 22 kwietnia 1616 roku. Jego wolą było, aby pochować go na terenie klasztoru, jednak niektórzy eksperci wątpią, by to życzenie zostało spełnione.  

Nawet jeśli tak się stało, to nie wiadomo, w którym dokładnie miejscu Cervantes miałby spocząć. Część naukowców nie wierzy w sukces misji, ponieważ przez ostatnie 400 lat klasztor był wiele razy przebudowywany.

Uwaga poszukiwaczy skupi się na podłodze i ścianach najstarszej części budynku. Radar nie jest w stanie wskazać miejsca, gdzie jest ciało pisarza, ale pomoże zlokalizować miejsce pochówku - wyjaśniał szef grupy Luis Avial. Potem przyjdzie czas na delikatniejsze prace: ekshumację i proces identyfikacyjny.

źródło: BBC

Artykuł pochodzi z kategorii: Kultura

Joanna Potocka