Ile jest pamiątek po Fryderyku Chopinie w Warszawie? Czy istnieją jeszcze kawiarenki, do których lubił zaglądać? Odpowiedź na te pytania można znaleźć w filmie, którego premiera odbędzie się dziś w Warszawie.

W filmie przywołane zostało XIX-wieczne miasto, takie, jakie znał młody Fryderyk. Kompozytor mieszkał w Warszawie przez 20 lat. Jest tu wiele miejsc z nim związanych. To mieszkania, w których żyła jego rodzina, Uniwersytet Warszawski, gdzie się kształcił, kościoły i sale pałaców, gdzie koncertował oraz kawiarnie, w których bywał. Co prawda nie ma już kawiarni "Dziurka", w której lubili spotykać się literaci, ani "Pod kopciuszkiem", do której zaglądali aktorzy, ale np "Honoratka" istnieje do dziś.

W filmie zobaczymy też kościół Św. Krzyża, w którym zgodnie z ostatnią wolą Chopina, spoczęło jego serce. Dokument, który nawiązuje do wydanego audioprzewodnika po Warszawie Chopina, ma być wizytówką miasta na międzynarodowych targach. "Warszawa Chopina" ma trafić również  do szkół, jako pomoc w lekcjach. Będzie można zobaczyć go też na na stronie internetowej miasta.