​Po przemierzaniu starożytnej Grecji z AC: Odyssey czekają na Ciebie bardziej mroźne i brutalniejsze klimaty. Czas przywdziać niedźwiedzią skórę, naostrzyć topór i wsiąść do łodzi, bowiem w najnowszej części cyklu odwiedzisz Skandynawię w czasach panowania wikingów i spróbujesz podbić podzielone angielskie królestwa. Data premiery została zaplanowana na 10 listopada 2020 roku. Gra ukaże się na PC, PS4, Xbox One oraz konsolach nowej generacji - Xbox Series X i PS5. W Valhalli czeka Cię ogromny otwarty świat pełen wyzwań i niebezpieczeństw. Zamawiając grę w przedsprzedaży otrzymasz dostęp do dodatkowej misji Droga Berserka.

Assassins Creed Valhalla - nowości

W kolejnej części znanego cyklu wcielisz się w wikińskiego wojownika lub wojowniczkę Eivor, którzy poprowadzą swój lud na poszukiwania nowej ziemi. 

Producenci zdecydowali się na wzbogacenie rozgrywki nowej części o dodatkowe elementy mechanik RPG, dzięki którym potęgę Twojego bohatera będą opiewać pieśni oraz zapewnisz sobie miejsce w Walhalli. 

Assassin's Creed: Valhalla będziesz toczył niezwykle zacięte bitwy, podbijał nowe regiony, łupił wioski i twierdze wraz ze swoją załogą. W trakcie napadów zdobędziesz zasoby, dzięki którym wraz ze wzrostem potęgi Twojego klanu będziesz mógł rozwijać swoją osadę, pojawią się w niej nowe budowle jak np. kuźnia czy koszary, a Twoim ludziom będzie żyło się lepiej. Do zwycięstwa nie zawsze zawiedzie Cię ostrze topora, dlatego będziesz mógł zawierać sojusze z innymi przywódcami.

Assassins Creed Valhalla - walka

W najnowszej odsłonie Assasin’s Creed czeka na Ciebie największe do tej pory zróżnicowanie przeciwników. Tylko dobre poznanie ich słabych stron pozwoli Ci odnieść sukces w potyczkach. Stąd też nowy, ulepszony system walki, który stanowi esencję gry Assassins Creed Valhalla. 

Wikiński harpun, toporki do rzucania czy łuk umożliwią Ci walkę na dystans. Z kolei w zwarciu możesz użyć dwóch dowolnych broni jednocześnie - mieczy, buław, ciężkich młotów, toporów lub tarczy, jeśli preferujesz bardziej defensywny styl gry, i tworzyć zabójcze kombinacje. Oczywiście jak przystało na asasyna, do Twojej dyspozycji pozostaje także towarzyszące nam od pierwszej części cyklu ukryte ostrze. W Assassin Creed Valhalla wykorzystasz je do cichej eliminacji wrogów, aby nie wszczęli oni alarmu.

Assassins Creed Valhalla wymagania i grafika

W Assassins Creed Valhalla będziesz mógł zagrać w rozdzielczości 4K oraz formacie HDR, na kompatybilnych konsolach i komputerach. 

Czekają na Ciebie niezwykłe efekty graficzne, jak np. dynamicznie rozprzestrzeniający się po budynkach ogień podczas najazdów, czy niemal magiczna zorza polarna na mroźnej północy. Oficjalne wymagania sprzętowe nie zostały jeszcze podane. Minimalne wymagania poprzedniej części zostały ustalone na procesory: Intel Core i5-2400 lub Ryzen 3 1200, 8 GB pamięci RAM oraz karty graficzne AMD Radeon R9 285 2 GB VRAM lub NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB VRAM. Spodziewamy się, że wymagania Assassin Creed Valhalla będą zbliżone, za wyjątkiem karty graficznej, która powinna mieć 4 GB pamięci VRAM. 

Dla zachowania komfortu rozgrywki warto także grać na komputerze z sześciordzeniowym lub ośmiowątkowym procesorem.